Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  1, 2  Sledeća
  Pogled za štampu

Kako do EKvatorijalne Gvineje ?
Autoru Poruka
PostPoslato: 17-09-2008 11:03 
registrovani član

Pridružio se: 17-09-2008 10:27
Dali neko zna ime ili telefon agencije koja se pominje u diskusiji o Gvineji ?
Letos sam bila u Turskoj na odmoru i upoznala bracni par iz N. Sada. Muz je zaposlen u firmi koja posluje u Gvineji,
prezadovoljan je uslovima i standardom. To mi nebi nista znacilo da pre neki dan moj brat u potrazi za poslom,
nije cuo od druga za Gvineju koji je to procitao u vasim iskustvima iz inostranstva. Naravno kontakte nisam uzela,
a nisam pitala ni za ime agencije. Od price se secam da se odlazi uglavnom po preporuci, da rade preko 10 god.,da zaposljavaju preko 50 razlicitih profila, da je bolje nego u Evropi, da te posao ispunjava.

Ako bilo ko ima neku informaciju, telefon, ili bilo sta neka se javi.

Vrh
 Profil Email  

Re: Kako do EKvatorijalne Gvineje ?
PostPoslato: 18-09-2008 07:42 
moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09-02-2005 19:52
Ćao,

opšti text o Gvineji možeš naći ovde, tu su i kontakti glavnih firmi tamo(i one koja se spominje u našem iskustvu:

http://www.bernard-krief.com/espaceinfo ... guinea.pdf

Iskustvo o kome je reč se može pročitati ovde:

http://poslovi.infostud.com/info/iskust ... adjevinac/

Jedna osoba ovde spominje da ide u skoro u Gvineju pa pokušaj da je kontaktiraš:

http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=61007

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 18-01-2009 12:13 
registrovani član

Pridružio se: 15-11-2008 15:56
Zdravo
Evo mozda mogu pomoci, ja sam dosao do informacije da je agencija negde na Vozdovcu. Ako imas jos nekih informacija javi.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 20-01-2009 08:35 
registrovani član

Pridružio se: 22-12-2008 21:39
Ja cu nesto sad reci kolko da se ljudi ne loze toliko na tu zvaku o E.Gvineji.....U E.Gvineji ko radi ,dobro mu je, i moze bolje nego ovde zaraditi....i to je jedino sto je tacno.Ova Zorkal ili kako vec ,sto je postavila oglas,i napisala bajku o Gvineji,je bacila kosku i nestala......Uopste ne postoji nikakva agencija,vec najobicnija kancelarija u BG gde im je baza podataka.....cak ta kancelarija moze i da ne postoji ali je njima zbog njih lakse tako....Kad bi vi tu otisli i pitali oni bi vas gledali belo jer sad dole u Afriku ode samo par ljudi svremena na vreme ako treba da se popuni neko prazno mesto...Ko je otisao ...otisao je....sta misle ovi sto su pisali ovde da se dole ide u kolonama,o Boze....Gvineja je najmanja africka zemlja,ima naftu ali je narod siromasan iz nekih drugih razloga ...Jedan covek je odgovoran za posao dole i on se pita,to vam je kao ovde kad neki preduzimac ugovori posao i ima neke svoje ljude koje okupi...Ali mesta su popunjena...konkretno na.primer MINER ....to sam zadnje cuo...to im vise uopste ne treba,imaju neke ljude vec,pa sta mislite kako je onda sa ovim "prostijim zanimanjima".Tacno je da je veliki broj zanimanja pokriven(ne znam da li bas 50)...ali nije to poziv na konkurs vec na primer posto imaju u sobama klima uredjaje naravno da su im trebali ljudi koji su potrebni da rade na odrzavanju toga....itd,da ne nabrajam vise.Jedan covek odlucuje ko ce ici dole a on je u Africi i samo ko ga poznaje telefonom se dogovori da ide dole....i tu je kraj price.Nije to da u Gvineji ima nekog posla pa se trazi radna snaga......

Poslednji put menjao do_poslednjeg_daha dana 07-12-2009 11:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 20-01-2009 11:07 
registrovani član

Pridružio se: 06-12-2006 15:02
Citiraj:
do_poslednjeg_daha
Takodje traze se ljudi koji hoce u Irak (sva zanimanja)....i tamo gde se radi imate stopostotnu sigurnost i plate su odlicne ali vi to ne cujete jer kod nas nema konkursa zato sto je preporuka da se ne uzimaju Srbi pa cak ni kao cistaci zbog nasih "lepih" odnosa sa Amerikom(bezbednosni razlozi)...

Imas li informaciju kako doci do posla u Iraku?

Vrh

PostPoslato: 27-01-2009 12:33 
registrovani član

Pridružio se: 27-01-2009 12:23
molim vas ljudi da mi pomognete oko te gvineje,naime u nasoj zgradi svi pricaju o tome,kao kancelarija na vozdovcu,ko je za to cuo i ima iskustva neka mi odgovori jer imamo troje male dece pa mi nije sve jedno,unapred hvala a inace bi vozio gde god ima za platu preko 1000 eura

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 18-02-2009 12:01 
registrovani član

Pridružio se: 18-02-2009 11:32
Dragi forumaši,
Bila sam u Ekvatorijalnoj Gvineji 2005. Išla sam sa mužem poslom na 15 dana kod čoveka koji se bavi građevinarstvom, a koga poznajem iz Beograda od ranije. Zaista ne znam kakve su plate, ali je narod veoma siromašan. U Gvineji su našli naftu negde oko 2000, i od tada razvijaju posao sa eksploatacijom nafte, od čega profitira mali broj ljudi bliskih vlasti. Pre nafte su bili strahovito siromašni, u poslednjih 5 godina se mnogo gradi, ali je u zemlji diktatura (policija ima sva moguća ovlašćenja). Van Malaboa teško može slobodno da se kreće, vrlo su česte patrole koje pregledaju dokumenta, raspitiju se gde ste i zašto krenuli i sl. Tada su pričali da na jednog stranog radnika mora da se zaposli nekih 10 gvinejaca, koji su uglavnom slabi radnici i najčešće nekvalifikovani, stoga poslodavci ne zapošljavaju baš lako strance, bar sam ja dobila takav utisak. Da biste stigli tamo, mora neko da Vas pozove i garantuje za Vas, jer inače nećete dobiti vizu. Postoji problem malarije, koji se jednostavno rešava za kraći boravak (postoje neke tablete, da ne gušim o tome), ali na duže staze, uglavnom nema spasa - komarac vas najčešće pronađe, te zaradite malariju. Infrastruktura nije neka, vodovod je relativno zapušten, pa stranci piju samo flaširanu vodu. Klima je prijatna, retko prelazi preko 33C, ali su kiše česte i obilne. Pošto je veliki jaz između bogatih i siromašnih, nisu baš retke ni provale. Nema otimanja po ulici, ali postoje čuvari u svim zgradama, zidaju se visoki zidovi i sl. Ljudi govore španski, poneko francuski i pomalo engleski. Cene u samoposluzi su 2005 bile kao naše, a pijace nisam obilazila, što zbog nedostatka vremena, što zbog apsolutne nehigijene na pijacama. Na kopnenom delu Gvineje nisam bila, sve ovo je utisak iz Malaboa, glavnog grada na ostrvu.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 21-02-2009 09:07 
registrovani član

Pridružio se: 18-02-2009 11:32
Ne znam da li se na mene odnosi post koji je napisao nesagvineja. Ako da, ja nisam radila sa firmom koju pominje (ne prepoznajem opis situacije) Takodje, i ja poznajem ljude koji vise godina rade tamo(sigurno im nije lose, cim ostaju), ali niko od njih nije isao preko bilo koje agencije, vec preko poznanstava i licnih kontakata. Sto, naravno, ne govori nista o radu agencije.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 29-10-2009 09:20 
registrovani član

Pridružio se: 29-10-2009 09:17
Evo ovako do EKvatorijalne Gvineje imas firmu Center Line i sa www.Sogeco Ecocsa.com ,tu skines i popunis pa tu posaljes formular.Ja sam otisao u firmu sa drugarom i pitao za posao bageriste taj tip sto uzima prijave nije hteo ni da cuje zato sto sam 1989 i imam samo 2 godine staza i poceo sam forama kao moras da imas 10-15 u knizici staza iz drustvene firme i da kao ja ne znam da radim na bageru a tip je kancelariski covek nikad nije izasao a kamoli seo u masinu.Poenta je u tome sta sam hteo da kazem da sam radio i a dalje radim na bageru ali ja imam "samo" 20god i 2 godine staza....Vidis koliko su ljudi puni predrasuda i kako neko kao ja da uspe ovde.Ali nema veze najverovatnije idem preko druge firme u libiju da radim.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 27-02-2010 14:28 
registrovani član

Pridružio se: 12-02-2010 17:51
Ako zelite da radite u Ekvatorijalnoj Gvineji, prvo i osnovno sto treba jeste da znate nekog ko vec radi tamo, jer jedino uz neciji poziv tj. preporuku mozete otici tamo. Drugi uslov je da imate bar 10-ak godina radnog iskustva u poslu za koji konkurisete. Inace paleta poslova je siroka, a sve trazene struke mozete pogledati na sajtu http://www.sogeco-ecocsa.com/. Sto se tice inzenjera nisam upoznat sa time, ali na sajtu stoji da nije potrebno radno iskustvo.

Agencija u Beogradu, koja je inace samo pretstavnik firme koja radi u Gvineji, bavi se svim poslovima koji se rade ovde kod nas (vize, prevoz, zdrastvena pregledi, sortiranje SV-eva, itd.). Inace po mom saznju imaju mali udeo u odabiru radnika, vec se to radi odozdo.

U aprilu 2010. treba da otvore jos jedno gradiliste jer su dobili da rade deonicu od 50km autoputa. Trenutno je u fazi izrada zgrada za stanovanje i pomocnjh objekata, posao je veliki tako da ce biti potrebno oko 500 radnika svih profila.

O uslovima rada i zivota je vec dovoljno receno, a s obzirom da poznajem dosta ljudi koji se vec nalaze dole, a niko se ne zali niti ima nameru da se vrati, mislim da dovoljno govori da je odlicno.

Sve ovo govorim, jer moj otac bi trebalo da ode u aprilu-maju, pa samo se intezivno rasptitivali kod poznanika koji su vec dole, a i u agenciji sam bio vise puta

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 08-04-2010 19:45 
registrovani član

Pridružio se: 08-04-2010 19:39
Molim Vas,da li neko ima informaciju gde se nalazi ta kancelarija u Beogradu?Adresu,telefon,bilo sta?Unapred vam hvala!

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 02-07-2010 18:08 
registrovani član

Pridružio se: 02-07-2010 17:50
interesuje me dali neko ima iskustva sa agencijom iz beograda?
navodno salju radnike u gvineju i rusiju pa me interesuje dali neko ima iskustva sa njima.
unapred hvala

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 06-07-2010 12:46 
registrovani član

Pridružio se: 28-06-2010 11:18
kujun je napisao:
navodno salju radnike u gvineju i rusiju pa me interesuje dali neko ima iskustva sa njima.
unapred hvala

Pozdrav kujun,

Bio sam na razgovoru sada u petak i čini mi se OK (tj. potpisao bih ugovor odmah, ali nisam imao 5 god. iskustva koje se traze za poziciju građ. inž.).
Ako te interesuju još neki detalji sa razgovora, pitaj.
Goran.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 08-07-2010 21:48 
registrovani član

Pridružio se: 08-07-2010 21:24
kujun je napisao:
unapred hvala

Iskustva sa njima nemam mnogo, ali koliko sam mogla da čujem nije nikakva prevara. Poslala sam CV i pozvali su me na razgovor i popunjavanje upitnika za koji dan.
Imaš na njihovom sajtu sve objašnjeno, a i konkurs se vrti na infostudu do 13. 07.
Traže građevince, krupijee, medicinsko osoblje, konobare, inženjere.
Uslovi za zaposlenje su različiti. Zarada dobra, negde sjajna. Po iskustvima ljudi uslovi boravka su i više nego zadovoljavajući. Šalju u Gvineju, Rusiju, Libiju, Kubu, Italiju, Francusku, Španiju, ali po profesijama. Zavisi gde im je potreban koji kadar.

[b]Ako je neko od medicinskih sestara već preko njih išao negde, neka ostavi poruku. [/b]
Razmišljam o odlasku pa bi mi dobro došlo mišljenje što više ljudi.
Hvala.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 22-07-2010 22:52 
registrovani član

Pridružio se: 22-07-2010 22:43
Jel bio neko na lekarski pregled preko "MareAdriatik" :?:

Vrh
 Profil Email  

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  1, 2  Sledeća