Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 379 Posta ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća
  Pogled za štampu

RAD NA NAFTNIM PLATFORMAMA
Autoru Poruka
PostPoslato: 22-08-2006 16:39 
registrovani član

Pridružio se: 22-08-2006 16:31
Pozdrav svima.
Da li neko ima bilo kakvu informaciju o radu(zaposljavanju) na naftnim platformama.

Vrh

PostPoslato: 22-08-2006 18:14 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16-12-2004 12:31
Cuo sam da to nije ni malo jednostvan posao... :?

Vrh

PostPoslato: 22-08-2006 22:23 
registrovani član

Pridružio se: 06-02-2006 22:51
opasno, bre. sta ce ti to?!

Vrh

PostPoslato: 23-08-2006 18:18 
registrovani član

Pridružio se: 23-08-2006 18:01
Pa vidis, ovo tvoje pitanje me je podstaklo da se registrujem na ovaj forum. Zato sto mislim da ljudi bas i ne znaju o cemu govore. Moja rodjaka radi na jednoj platformi vec skoro godinu dana. I ne radi to iz nekog hira, vec joj je to prosto prilika da radi posao za koji je isla u skolu, da nesto mozda nauci, da ne radi za 200 evra itd. Uslovi su onakvi kakvi mogu biti kada si hiljadama milja daleko od kuce, ali ona je zadovoljna. Tamo je 2 nedelje pa onda ovde dve...Inace je jako fina i ljupka mlada zena...pitaj neko konkretno pitanje ako ga imas pa cu ti se raspitati...

Vrh

PostPoslato: 24-08-2006 16:13 
registrovani član

HVALA TI VIBORITA.
Dobro bi mi dosla bilo kakava informacija o radu na platformama. Kakavi su uslovi rada, kako se krecu plate itd.
I mene je muka naterala da razmisljam o tako zahtevnom poslu, necu vise da radim za male pare. Tamo bi padao sa nogu, kao iovde, ali verujem za neke ozbiljnije pare.
Svaka informacija bi mi dobro dosla !!!!

Vrh

PostPoslato: 25-08-2006 08:03 
registrovani član

Pridružio se: 23-08-2006 18:01
Ne znam tacno kolika joj je plata, negde 1000e+ je bila. U medjuvremenu je i dobila neko unapredjenje(geolog je i radi u laboratoriji). Inace, ona tamo nema skoro nikakvih troskova, a put tamo-vamo joj oni placaju. Radi za neku irsku firmu. raspitacu se koju pa cu ti javiti za koju konkretno. A sta si ti po struci?

Vrh

PostPoslato: 26-08-2006 12:42 
registrovani član

ja sam ti graficar i masinac, zavrsio sam te dve srednje skole a za fakultet nisam imao vremena jer sam radio.

Vrh

PostPoslato: 27-08-2006 17:07 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27-08-2006 17:04
I sta bi dalje sa tim uslovima itd. itd. ?
Mene interesuje kako doci do konkursa za to, mislim gde se obratiti i kako otici, a uslovi sigurno ne mogu biti gori od onih koje ovde imamo (bar ja)!
Ako neko zna nek odgovori!

Vrh

PostPoslato: 28-08-2006 10:52 
registrovani član

Pridružio se: 15-05-2006 17:57
Pozdrav, svima!
Dipl. mas. inz. sam termo-struke i meni je interesantna ova tema. Pre svega polazna mesta - sajtovi regrutera, imena firmi (strane/domace) koja u ponudi imaju te poslove i sl.
Hvala unapred.

Vrh

PostPoslato: 30-08-2006 13:22 
registrovani član

Pridružio se: 30-08-2006 12:57
ja znam jednog decka koji radi na platformi izgleda kao trokrilni ormar i slomi ti saku kad se pozdravljas s njim ogroman je al kaze da je to steko bas na platformi
vi hocete verovatno one finije poslove al stvari stoje ovako ukoliko nisi spreman za tezak fizicki rad (malo gore od rudnika) onda nemas sta da trazis na platformi nego pored platforme a tu se malo teze ustvari mnogo teze dobija poso otprilke ko za nasu, iz prostog razloga sto se traze strucni ljudi visoko obrazovni sa perfektnim poznavanjem stranog jezika
plate su i vise nego odlicne (kad ce da propadne industrija nafte)
a za poso ide onako sistem imas menadzera koji trazi poso a pritom te salje na razne obuke i doobuke i dobijanje sertifikata (sto te kosta boga ipo i uzimaju se ti sertifikati sto u bugarskoj, sto u grckoj primer)
pa kao poso za brod pa jos malo komplikovanije :cry:
izvinite na obeshrabrivanju ali pitali ste

Vrh

Re: RAD NA NAFTNIM PLATFORMAMA
PostPoslato: 30-08-2006 16:58 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22-08-2006 21:15
[quote="Kide"]Pozdrav svima.
Da li neko ima bilo kakvu informaciju o radu(zaposljavanju) na naftnim platformama.[/quote]

Pa koristi internet za dobijanje informacija. Osim ako nisi moderator pa zapoèinješ suvišne teme jer ti to spada u opis radnog mesta.

Vrh

Radnik na platformi
PostPoslato: 23-09-2006 18:47 
registrovani član

Pridružio se: 23-09-2006 10:14
Pozdrav ljudi, ovo vam pisem direktno sa naftne platforme u Persijskom zalivu, Saudijska Arabija. Firma za koju radim je americka, radim 28 dana potom sam kod kuce 28 dana, firma placa povratnu kartu BG-Frankfurt-Dammam, boravke u hotelima, strucne kurseve po svetu, dok sam na platformi naravno nemam nikakvih troskova. Radim kao ET - Electronics Technician, odrzavam automatiku, elektroniku i racunare. Zavrsio sam elektro faks u srbiji, radio 9 meseci neke glupe poslove kod nas apsolutno van struke i onda nasao ovo. Plata je odlicna, i vise nego odlicna.

Ako zelite vise informacija, slobodno pitajte. Pozdrav

Poslednji put menjao popvladimir dana 14-06-2007 16:52, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: 23-09-2006 20:21 
registrovani član

Pridružio se: 10-11-2005 00:37
Pozdrav.

Na koji nacin si nasao posao na naftnoj platformi?

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 24-09-2006 04:41 
registrovani član

Pridružio se: 23-09-2006 10:14
Posao sam nasao preko coveka koji radi u toj firmi, odnosno moj rodjeni brat ga je upoznao u Dubaiu, savetovao mi je da posaljem svoj CV i kopiju diplome njihovom HR departmentu sto sam i uradio. Proces slanja dokumenata (na moju srecu iskljucivo putem email-a, jer ne bih mogao da platim kurirsku službu) je trajao neka 2.5 meseca i onda su me samo obavestili da sam primljen. Just like that. Poslali su mi ponudu o zaposlenju (offer of employment) gde je bilo naznaceno sve ono sto oni nude, i kao ako prihvatam da potpisem i da i mposaljem nazad. Razmisljao sam mozda 0.000001 sekundu i potpisao. Nije bilo ni intervjua za koji sam se pripremao, odnosno intervju je bio kasnije gde su me samo informisali o uslovima rada. Mislim da sam imao srece jer na platformama generalno zaposljavaju ljude koji imaju prethodnog iskustva u poslu, odnosno one koji su vec radili na platformama. Ja ne samo sto nisam radio na platformama vec mi je to prvi posao u opste! Ali eto, ovo mi je vec cetvrta tura na platformi i OK se snalazim, sve vise ulazim u tematiku svog posla i nacina funkcionisanja platforme generalno.

Vrh

PostPoslato: 26-09-2006 16:15 
registrovani član

Pridružio se: 10-11-2005 00:37
Hvala na odgovoru.

Ja sam inace masinski inzenjer - smer procesna tehnika.

Zadnjih par meseci radio sam za jednu stranu firmu (dok nije propala) koja se bavila projektovanjem procesne opreme za naftnu industriju ... Mada bavim se i odrzavenjem racunarskih sisitema tako da mi i to nije strano...

Pa me interesuje dali mozda znas kakve tipove poslova imaju na naftnoj platformi za jednog masinca.

Vrh
 Profil Email  

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 379 Posta ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat