Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Prethodni  1, 2
  Pogled za štampu

Re: primeri testova pri konkurisanju za posao (finansije)
Autoru Poruka
PostPoslato: 04-03-2008 12:37 
registrovani član

Pridružio se: 26-02-2008 09:46
Brkljac je napisao:
Dobijes jedan test koji se radi 90 minuta. Taj test se sastoji iz 5 drugih testova (opsta matematika, logicki zadaci, engleski, racunari, opste obrazovanje)
Da bi prosla treba ti od svakog testa da uradis 1/2 tacno.

Engleski, racunari, opste obrazovanje i opsta matematika nisu teski, ali mali problem ti mogu biti ovi logicki zadaci jer ih ima samo 4 (ako se dobro secam) i da bi se uradili bas ti treba koncentracija, sto moze da bude problem narocito ako radis test u 9h ujutro (sem ako nisi ranoranilac) :)

Pozdrav

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 04-03-2008 12:38 
registrovani član

kblinija je napisao:
Test je srednje tezine, ima 5 delova-matematika, logicki zadaci, racunovodstvo, racunari i opsta kultura. Vremena ima dovoljno da se uradi. Lak je za one koji dobro znaju matematiku i imaju iskustva u matematickim operacijama, resavanju problema i radu na racunaru svakodnevno. Pitanja iz opste kulture su iz knjizevnosti, umetnosti, kulture, sporta i hemije.

Sve u svemu, test je OK. Prvi utisak o banci vrlo dobar.
Javicu sta se desava posle, naravno ako prodjem test.
Pozdrav,

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 04-03-2008 12:42 
registrovani član

kblinija je napisao:

Test je srednje tezine, ima 5 delova-matematika, logicki zadaci, racunovodstvo, racunari i opsta kultura. Vremena ima dovoljno da se uradi. Lak je za one koji dobro znaju matematiku i imaju iskustva u matematickim operacijama, resavanju problema i radu na racunaru svakodnevno. Pitanja iz opste kulture su iz knjizevnosti, umetnosti, kulture, sporta i hemije.

E pa imam svezih vesti. Prosla sam testiranje i bila na prvom razgovoru. Na razgovoru su prisutne 3 osobe sa strane banke a razgovor traje oko 15 - 20 minuta. Prvo ti predstave poziciju koja se nudi i opis poslova na toj poziciji. Zatim pitanje da li imate iskustva u tim poslovima i da li Vam je jasno sta ona podrazumeva. Kratak opis dosadasnjeg rada s Vase strane. Moguca potpitanja i detaljnija objasnjenja - preporuka je da pricate samo ono sto stvarno znate, mada to meni nije problem jer ja trenutno radim vrlo zahtevne poslove koje ne mogu da shvate oni koji nisu radili u procesnim proizvodnjama.
Obavezno idu 2 pitanja na engleskom-dobre i lose osobine. Zasto hocete da menjate posao - ako ga menjate. Da li poznajete nekog iz banke i uopste koncept i ciljeve banke, koja je ciljna grupa itd. Na koji nacin radite neki od poslova - ako se upustite u diskusiju i opis svog iskustva. Da li biste radili na nekom drugom mestu od ponudjenog.

Pozdrav,

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 04-03-2008 12:43 
registrovani član

dajminekinick je napisao:
Ok evo i mojih iskustva
Test je lak ako mene pitate. Kombinacij matematike, logike, znanje racunara, osnovni engleski,opsta kultura.
Prosla sam test, sutra idem na razgovor da vidim sta nude pa cu Vam javiti.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 04-03-2008 12:46 
registrovani član

surfer je napisao:
test koji sam imao za kreditnog sluzbenika u jednoj banci je bio verovatno najsmesniji na svetu (to je bilo pre npr.3 meseca), ovo je znaci istina, nije sala verujte mi; pitanja su:
1. Ko je Jurij Gagarin?
2. koji su elementi bilansa uspeha?
3. neki smesno lak prevod
4. neka laka racunica (samo sabiranje)
5. jedna fora sa mackama i misevima
6. fora sa lokvanjima i prekrivanjem bare
7. zadatak - kome dati kredit od ponudjenih klijenata i objasnjenje razloga davanja kredita
8. prepoznavanje arapskog broja - 11 hiljada 11 stotina i 11
e to su zadaci!

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 04-03-2008 12:49 
registrovani član

nefertiti26 je napisao:
Evo najsveziji zadaci sa testa iz od pre par dana..

Na prvoj strani se kratko predstavis na engleskom, koji nam je napomenula da se i ne boduje nesto mnogo. Mora se tacno odgovoriti na 50%.
U prvom zadatku je bilo pod a,b,c,d nastaviti niz (sa brojevima). Drugi zadatak je glasio: Milan je otisao da kupi cokoladu koja kosta 80 dinara, kad je otisao u prodavnicu video je da je cokolada poskupela za 4%, koliko je novca Milanu falilo? Treci zadatak je bila jednacina (ne secam se tacno brojeva, ali je bilo tipa (2x+5)*(7x-2)=(4x+3)*(5x-1)+82. Cetvrti zadatak je isto bila jednacina, peti zadadak je glasio: Razlika izmedju dva broja je 120. Njihov zajednicki kolicnik je 4, koji su to brojevi. Sledeci je bio tipa da je 2024 kg banana placeno odredjenom sumom. Osoba x je donela 15% vise banana, koliko je osoba donela vise banana izrazeno u kilogramima? Poslednji zadatak je glasio da je klijent od banke trazio kredit u iznosu od 30.000 evra za adaptaciju prostora, na 36 meseci, sa mesecnom kamatom u iznosu od 1.100 evra. Klijent drzi poznati restoran pa su u ciframa izrazeni svi njegovi prihodi i rashodu, treba napraviti bilans stanja, zatim bilans uspeha, i napisati kratko misljenje da li klijentu treba odobriti kredit. Na pretposlednjoj strani bila su pitanja vezana za poznavanje racunara: 1.koji program se koristi za pretrazivanje na internetu, sta je skracenica "xls", koji program se koristi za tabele, i da se opise postupak sabiranja dva broja u Excel programu. Poslednja strana je 10 pitanja iz opste kulture, meni su bila: ko je napisao Anu Karenjinu, ko je napisao "Na Drini cuprija", koje 2 planete su najblize Zemlji, koje jezero je najdublje na svetu, Ko je poveo 2 srpski ustanak, Ko je naslikao "Suncokrete", ko je izmislio sijalicu itd. Eh da, bilo je i par logickih zadataka, ne secam se svih, ali jednog se jako dobro secam i glasi: Tri macke za tri dana pojedu tri misa. Koliko ce miseva pojesti 7 macaka za 6 dana?
Eto to je moje iskustvo, cekam odgovor...
Pozdrav svima i nadam se da sam pomogla.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 04-03-2008 14:37 
registrovani član

dajminekinick je napisao:
Kad sam ja bila na testiranju, zadali su nam temu "Uticaj tehnicko-tehnoloskog razvoja", da das svoje vidjenje kuda ide ovaj svet..tako u tom fazonu, pises sastav.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 05-03-2008 13:25 
registrovani član

Nihongo je napisao:
Prvo smo radili test liènosti zasnovan na 12 osobina (srdaèan, društven, potišten, ozlojeðen...) koje se nalaze u parovima (mislim da je bilo oko 45 parova, nisam sigurna) i treba odobrati onu koja bar malo bolje opisuje osobu koja radi test. Vreme je neogranièeno, ali ne treba više od 10 min za izradu.
Zatim smo radili test sposobnosti, po principu nastavljanja grafièkog niza. Imali smo svega 10 min i najvažnije je raditi ga što brže. Ja sam baš nezadovoljna kako sam uradila... :?
Poslednji je bio test liènosti zasnovan na 180 tvrdnji za koje treba odabrati jedan od ponuðenih odgovora: potpuno taèno, uglavnom taèno, nisam sigurna, uglavnom netaèno, potpuno netaèno. Vreme nije ogranièeno, a može se uraditi za 15-20 minuta.
Više su mi se svidele prethodne provere znanja, èak i test analitièkih sposobnosti (matematika. Iako sam japanolog, super sam se snašla. Doduše, ovo je bilo rano ujutro, a ja sam ujutro :evil: tako da sumnjam da æe išta biti od ovoga.
Zakazan nam je i pojedinaèan razgovor sa psihologom za dve nedelje.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 05-03-2008 13:50 
registrovani član

Kreditni verifikator

mmirjana je napisao:
Test je izgledao otprilike ovako>
- engleski - prevod sa engleskog na srpski, nista testo zaista.
- test poznavanje racunara - u word-u otkucati dati tekst, snimiti ga u prethodno otvoreni folder, i poslati e-mailom na adresu Banke.
- u exel-u napraviti tabelu koju ti oni daju.
- testovi licnosti,logike,itd. su sadrzani u jednom testu, i cista su logika.
Srecno.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 05-03-2008 15:25 
registrovani član

perfectstorm je napisao:
U principu, radi se test inteligencije koji je cisto graficki, znaci rec je o logickom nastavljanju niza figura, zatim psiho-test u kojem je dato nekih mislim 40 parova osobina, gde moras u svakom paru da zaokruzis osobinu koja te najbolje opisuje, onda test engleskog gde pismeno prevodis neki test sa srpskog na engleski, na kraju imas usmeni razgovor sa psihologom.

Kandidati za blagajnike su imali i test na racunaru, ali posto nisam konkurisao za tu poziciju, nisam ga ni radio. Ono sto me je iznerviralo na testu je da se usmeni razgovori sa kandidatima odvijaju u jednoj prostoriji, tako da mozes prakticno da cujes sve detalje o drugim kandidatima (gde rade, kolika im je plata, itd)...

Vrh
 Profil Email  

Re: TESTIRANJE ZA POSAO U BANCI
PostPoslato: 02-10-2008 14:53 
registrovani član

Pridružio se: 29-07-2008 20:05
Ja konkurisem za mesto pripravnika u IT sektoru platnog prometa. Sta da ja ocekujem od testiranja s obzirom da nisam ekonomista, i kakvom poslu da se nadam? :)

Vrh
 Profil Email  

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat