Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  1, 2  Sledeća
  Pogled za štampu

TESTIRANJE ZA POSAO U BANCI
Autoru Poruka
PostPoslato: 28-09-2005 13:57 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28-09-2005 13:46
Zanima me jer zna neko kako izgleda test za posao u banci ???

Vrh

PostPoslato: 28-09-2005 15:02 
aktivni član

Pridružio se: 13-01-2005 13:08
Ja sam konkurisala za jednu banku pa ako ti nesto znaci...

Radjen je test licnosti

Test inteligencije

I na kraju intervju sa psihologom sa njegovim pokusajima da proceni kako bi reagoavo u odredjenim situacijama, kako bi se izvukao u neprijatnoj situaciji ili kako bi izbegao da okazes da nesto ne ynas

Pozdrav

Vrh

PostPoslato: 29-09-2005 19:56 
registrovani član

Pridružio se: 24-08-2005 11:38
Bio je jedan moj drug kod njih u avgustu na testiranju za posao kreditnog referenta. I joj, zaboravih šta mi je prièao, èekaj...

Na prvom krugu se radio test opšte kulture, engleskog i valjda liènosti. Na drugom krugu se igrala jedna igrica. Podelili su se u 2 ekipe, jedna traži kredit, a druga odobrava ili ne, a ovi iz HR sve slušaju. Na kraju su kandidati glasali za koga misle da treba da dobije posao, što naravno nije odluèilo. Ovaj moj drug misli da je posao dobio èovek sa vezom.

Vrh

PostPoslato: 30-09-2005 08:48 
malo matematike, malo ekonomije, malo test opste kulture... Posle intervjui

Vrh

PostPoslato: 30-01-2006 21:40 
registrovani član

Pridružio se: 17-06-2005 14:18
Izgleda da im je prica oko testiranja i upadanja drugacija od filijale do filijale. Znam da se sigurno radi opsta kultura, osnovno znanje ekonomije..tipa da znas koje stavke pripadaju aktivi , koje pasivi kod bilansa...
Takodje sam u toku mog trzenja posla na svakom intervjuu upoznala ljude sirom zemlje koji su naravno bili na testiranju i svi su mi rekli da su prolazili do treceg kruga testiranja i da ih onda vise niko iz te banke nije zvao.Sumnjivo.
Nema pravila, isto tako znam lika koji je tao upao regularno, ali je lagao kao pas u CV-u jos na pocetku rada te banke u ovoj zemlji, dogurao je dosta daleko i sad radi za drugu banku za mnogo vece pare:-)
Pokusaj, pa ces videti, ali sto se tice testiranja to ti je to :matis, test opste kulture.

Vrh

PostPoslato: 31-01-2006 14:03 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04-01-2006 13:28
Ja sam konkurisala kod banke za posao. Moja iskustva su sledeca:
Ne znam sta je treci krug, ali ja sam bila stigla do poslednjeg intervjua pred konacan izbor i onda su posle toga izabrali kandidate za posao. Ja nisam uspela da budem primljena.
Sto se tice veza i sl., prica se-iz prve ruke, da u mom gradu za poziciju gde sam konkurisala bila je jedna devojka koja je primljena preko veze, sama se hvalila. A jedna druga koju sam upoznala na odlascima za testiranja, zavrsila samo srednju ekonomsku skolu, i nista vise (a bez radnog iskustva), i u to vreme pohadjala kurs engleskog Basic-elementary.
Ne znam koji su im kriterijumi.
Sto se tice testova, prvi je bio test opste kulture, znanja i informisanosti sa 10 pitanja.
Drugi je bio u grupu, postave nam zadatak, i onda se izmedju sebe dogovaramo i glasamo koga bi mi primili da radi.
Treci deo je bio intervju sa 2-3 osobe iz njihovog Hr. T o je bilo presudno.

Poslednji put menjao pcelica maja dana 28-12-2006 13:40, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: 31-01-2006 14:07 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04-01-2006 13:28
Zaboravih da kazem, test licnosti nije bio, kao ni test inteligencije.

Vrh

PostPoslato: 01-11-2007 08:02 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25-10-2007 09:05
Ja sam konkurisao u jednu banku, mislim poslao sam CV, onda te pozovu, i kao radiš neki test, popunjavaš na engleskom i posle ako se ukaže neko slobodno radno mesto, pozvaće, mada ja mislim da im je to žvaka za sve, oni su bili u fazonu evo čekajte, pa neko čeka i po godinu dana na posao....važi, mislim da se u banke upada preko debele veze, ili moraš da imaš iskustvo do bola, samo gde da ga stekneš ovde u Srbiji nije mi jasno

Vrh

primeri testova pri konkurisanju za posao (finansije)
PostPoslato: 29-02-2008 13:50 
registrovani član

Pridružio se: 26-02-2008 09:46
Iwana je napisao:
Evo kako izgleda test kod jedne banke- prvi krug test inteligencije, licnosti i engleskog. Drugi krug- razgovor sa psihologom 45 minuta na engleskom. U prva dva kruga prisutni instruktori na testovima bili su Grci, nikog od nasih nije bilo, tako da se sva konverzacija odvija na engleskom.
Treci krug je intervju sa nasima i to je ujedno i poslednji, posle cega se odlucuje ko je primljen.

Kod svih banaka i vecih kompanija je manje-vise isto- prvo testovi, pa onda neki oblik psiho testa, bilo razgovor sa psihologom u 4 oka, bilo neka diskusiona grupa, gde psiholog posmatra sa strane kako se ucesnici snalaze u konverzaciji, i onda zavrsni intervju.

Vrh
 Profil Email  

Re: Testovi pri konkurisanju za posao u bankama
PostPoslato: 03-03-2008 13:07 
registrovani član

MarkoRoots je napisao:
Bio na testu prosle godine.

Test se sastoji iz vise delova:
- IQ - na papiru - slicice, nastavi niz brojeva i sl.
- malo o kompjuterima - Excel i nesto opste - tipa pitanja i idgovori, zaokruzivanje i sl.,
- engleski - isto na papiru - dopunjavanje recenica i slicno da se dopise. Prvo pitanje opisati sebe u 5 recenica.
- i jos nesto je bilo, ne secam se ... nesto kao psiho test - ono tipa da za sebe opredelis osobine - neznam da objasnim, nesecam se, ali znam da cesto firme tako nesto daju ... tu nema pripreme :).
Nista tesko.
Eto tako, pa SRECNO!

Vrh
 Profil Email  

Re: Testovi pri konkurisanju za posao (finansije)
PostPoslato: 03-03-2008 14:37 
registrovani član

santaclara je napisao:
Meni je bilo (za finansijskog analiticara) nekoliko testova (valjda 7) s tim sto je zadnji bio bas strucan. Drugi krug je razgovor sa devojkom iz HR (klasika, zasto bas ovaj konkurs, zasto bas tebe da izaberemo i sl) i sa zenom koja je sef u finansijama (ona je vec postavljala strucnija pitanja, ali i neke situacije npr kako reagujes da pocnem da se derem na tebe i sl). Treci krug razgovora je i konacni i on se obavlja sa nekim Austrijancem. ja nisam prosla u treci krug tako da nemam pojma kako je.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla!

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 03-03-2008 15:10 
registrovani član

skmk je napisao:
Testira se engleski, imas neki test kombinacija logickog i inteligencije (mada je meni to isto) i test licnosti. Klasika kao i kod svih drugih!
Ako dodjes na razgovor mozes da ocekujes svasta, jer sve zavisi ko ce biti prisutan, tj. sve zavisi za koje si mesto konkurisala.
Nekada imas i mali razgovor na engleskom, tako je imala moja drugarica. Neznam zasto je tacno bila konkurisala, ali nije bila ni primljena jer nije imala iskustvo (pitam se zasto su je uopste i zvali onda)!

Obavezno iscitaj osnovno na njihovom sajtu i dobro se informisi sta se trazi za to radno mesto (duznosti, odgovornosti itd.) kako bi se bolje snasla na tim rik pitanjima. A da, nju nisu pitali ekonomske pojmove, mada znaju da pitaju neke osnovne stvari (rabat, porez, bilanse-nabroj pozicije itd.). Ali opet sve zavisi za koju si poziciju konkurisala!

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 03-03-2008 16:41 
registrovani član

snezulin je napisao:
Za ... banku se radi domino test, i par psiholoških testova. U svakom sluèaju ništa strašno, ne boli... hehe :D
Nakon toga imaš razgovor sa psihologom, pa razgovor sa šefom kadrovske i još jednim šefiæem službe u kojoj bi radio/la.
To je to...

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 03-03-2008 16:42 
registrovani član

una21 je napisao:
Testiranje ima:

- opste intelektualne sposobnosti
- psiho test
- OPSTA KULTURA

pitanja iz opste kulture su:

1. gde se pare jegulje?
2. gde je cvor zivota?
3. sta je kentaur?
4. koja je prva srpska pesnikinja?
5. kada je nastala kraljevina srba, slovenaca i hrvata?
6. poslednji stihovi gorskog vjenca

i slicne budalastine.

sve u svemu, smeh.

s'obzirom da je u pitanju posao salterske sluzbenice, test je SMESAN i budalast.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 03-03-2008 16:43 
registrovani član

vivien je napisao:
Test opšte kulure je na zaokruživanje! Ja sam imala pitanja:
1. gde se pare jegulje?
2. gde je cvor zivota?
3. sta je kentaur?
4. koja je prva srpska pesnikinja?
5. kada je nastala kraljevina srba, slovenaca i hrvata?
6. poslednji stihovi gorskog vjenca itd...
7. Ko je sendvič men?
8. Gde su pluca zemlje?
9. Čime se leči rak? :?

Neki odgovori:

1. Sargaso moru
2. Deo centralnog nervnog sistema-produžena moždina
3. pola čovek pola konj
4. Jefimija
5. 1918 god. itd... ;)

Evo nekih sajtova za domino test (za vežbanje):
http://www.donstalens.com
http://www.testovi.info

Ako neko nešto zna o razgovoru sa komisijom, please, neka se javi... Hvala!

Vrh
 Profil Email  

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat