Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
  Pogled za štampu

Testovi pri konkurisanju za posao???
Autoru Poruka
PostPoslato: 24-08-2005 08:51 
registrovani član

Pridružio se: 24-08-2005 08:44
Da li neko ima neke primere testova ili da nam objasni kakvi se testovi pojavljuju pri konkurisanju za posao.
Znam da neke firme imaju psiho testove i nesto kao testove inteligencije.
A cula sam da za programere daju neki test sposobnosti logickog razmisljanja ili tako nesto.... Jel neko ima nesto slicno?
Kakva su vam iskustva?

Vrh

PostPoslato: 24-08-2005 09:13 
Znam da neke banke npr. kombinuju u jednom testu vise vrsta zadataka - od vrlo proste matematike, preko strucnog znanja iz ekonomije do testa opste informisanosti....

Vrh

PostPoslato: 25-08-2005 09:09 
registrovani član

Pridružio se: 24-08-2005 08:44
A neki primer testa, jel' imate?

Vrh

PostPoslato: 25-08-2005 14:38 
registrovani član

Pridružio se: 24-08-2005 11:38
Video sam jedanputa neku zbirku logièkih zadataka, kakvi se javljaju na testovima za posao, u knjižari Plato. Nisam je kupio, nešto mi se nije svidela. Bio sam više puta na raznoraznim testiranjima za posao i nikada se nije ponovio ni deo testa! Ne znam koliko bi ti pomoglo da imaš primer testa.

Vrh

PostPoslato: 11-09-2005 23:29 
registrovani član

Pridružio se: 11-09-2005 23:01
Ja sam do sada tri puta radio tzv. 'ozbiljno' testiranje, znaèi ono što traje oko 2h + razgovor sa psihologom. Testovi su bili prilièno slièni, tj. neka vrsta testa inteligencije (nekad sa akcentom na vizuelno-prostorno snalaženje, nekad više matematièke fore tipa nastavi niz brojeva..) i neki test liènosti (ono kad sam uporeðuješ svoje karakterne osobine ili kako god se to zove). Ako ti nešto znaèi, na testovima je bilo potpisano 'Društvo psihologa Srbije' ili tako nešto, pa možda možeš odatle da nabaviš konkretne primere. Inaèe, moj utisak je da sve to nije mnogo bitno, deluje mi da to služi samo da pokažeš da nisi mentalno zaostao, pravi izazov je tek struèni razgovor (barem u IT struci, možda je u 'društvenim' poslovima drugaèije).

Vrh

PostPoslato: 15-09-2005 12:06 
aktivni član

Pridružio se: 13-01-2005 13:08
zavisi od profesije

Veliki broj firmi praktikuje psiho testove (kombinacija testa inteligencije, testa licnosti i razgovora sa psihologom), tu nema pripreme - takav si kakav si, to ne moyes da pripremis (SAVET izbegavajte pokusaj namestanja odgovora kako bi bili priblizni onome sto mislite da oni misle da treba napisati - testove kreiraju profesionalni psiholozi koji i pregledaju - ukoliko je bilo foliranja to se odmah primeti)

Moguci su i strucni testovi sa konkretnim zadacima iz struke. Ovo je moguce u pisanoj formi ili kroz razgovor i uglavnom se svodi na ispitivanje vasih mogucnosti da brzo razmisljate, izdvojite bitno od nebitnog, posedovanje odredjenih znanja i logike, i naravno kreativnosti.

Vrh

PostPoslato: 05-10-2005 14:23 
registrovani član

Pridružio se: 09-06-2005 09:33
Evo kako izgleda test kod jedne banke- prvi krug test inteligencije, licnosti i engleskog. Drugi krug- razgovor sa psihologom 45 minuta na engleskom. U prva dva kruga prisutni instruktori na testovima bili su Grci, nikog od nasih nije bilo, tako da se sva konverzacija odvija na engleskom.
Treci krug je intervju sa nasima i to je ujedno i poslednji, posle cega se odlucuje ko je primljen.

Kod svih banaka i vecih kompanija je manje-vise isto- prvo testovi, pa onda neki oblik psiho testa, bilo razgovor sa psihologom u 4 oka, bilo neka diskusiona grupa, gde psiholog posmatra sa strane kako se ucesnici snalaze u konverzaciji, i onda zavrsni intervju.

Vrh

Re: Testovi pri konkurisanju za posao???
PostPoslato: 13-03-2011 13:21 
registrovani član

Pridružio se: 13-03-2011 12:23
Evo kako izgleda testiranje u jednoj velikoj firmi. Konkurisala sam za poziciju pripravnika u okviru programa prva šansa.

Test se sastojao iz 4 grupe pitanja.

1.grupa. Data je jedna izdvojena slika - u nastavku imaš 4 slične slike, jedna od njih je ista kao ova prva - pronađi je.
( Imaš 40 takvih primera i u roku od 2 min treba da zaokružiš što više)

2.grupa. Date su 2 reči - ako su sinonimi ili imaju slično značenje treba da zaokružiš br1, a ako imaju suprotno značenje zaokruži br2.
( Imaš 40 takvih pojmova i u roku od 4 min treba da zaokružiš što više)

3.grupa. Dato je izdvojena slika na kojoj se nalazi nekoliko kvadara koji su poređani u različitim pozicijama, imaš strelicu sa suprotne strane - U nastavku imaš ponuđene 4 slike i treba da nađeš onu na kojoj je ispravan redosled kao što pokazuje strelica.
(Imaš 40 takvih primera i u roku od 8 min treba da zaokružiš što više)

4.grupa. Klasični test inteligencije - Imaš ponuđene različite sličice( kružiće, kvadratiće, zvezdice) po principu 3 - 3 - 2 i prazno polje i treba popuniti to prazno polje jednom od 8 ponuđenih sličica.
( Ova grupa je najteža pa se i najduže radi - oko 40 min)

Vrh
 Profil Email  

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat