Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ]  1, 2  Sledeća
  Pogled za štampu

Kako,kad i preko koga naci posao i otici u Rusiju
Autoru Poruka
PostPoslato: 21-06-2007 21:37 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21-06-2007 15:23
Imam zavrsen Arhitektonsko-Gradjevinski fakultet.Voleo bih da odem u Rusiju i tamo nekoliko godina sticem iskustvo i zaradjujem.Postoje mnogi koji su otisli i od njih su se mnogi vratili u Srbiju,mnogi su se vratili pa pokajali i opet otisli a ima i onih koji su tamo otisli sa manjim brojem godina pa su se snasli i cak porodice zasnovali.
Sa dosta njih sam pricao od onih iz prve i druge gore pomenute grupe ali niko nije mogao da mi kaze da je otisao na potpuno siguran nacin preko sigurne firme kod unapred poznatog poslodavca.Svi su listom pricali o nekim telefonskim brojevima ili nekim kafanama u kojima su se nalazili sa tipovima koji su im ulivali poverenje te su im davali i pasose i pare.Napominjem da su oni koji su se pokajali pa se ponovo vracali u Rusiju nikad vise nisu kontaktirali istu osobu sa kojom su prvi put otisli.
Voleo bih da sa svima koji poseduju informacije,ideje,misljenje,znaju agencije,nase firme da se ukljuce u ovu pricu jer se tice svih onih koji bi potrazili posao na ovaj nacin bez obzira da li su to ljudi sa srednjom,visom ili visokom skolom jer se radi o velikom broju onih koji tamo rade a Rusija je veliko gradiliste za sve tehnicke struke.Hvala 8)

Vrh

PostPoslato: 23-06-2007 02:02 
registrovani član
Korisnikov avatar

Da li je nekome poznato koliko je na danasnji dan stanje nasih ljudi koji rade u Rusiji i kako rade. :oops: :cry: :? :shock: :cry: ;) :?:
Da li je nekome poznato koliko se njih zeznulo pa su se vratili bez para il su se cak i zaduzili:?: :evil: :x :( :cry:
Da li vam je poznato koliko ima onih koji su sa visom ili visokom otisli u R.
:shock:
:arrow: :arrow: :arrow: :idea: ... ... ...

Vrh

PostPoslato: 30-06-2007 10:09 
registrovani član

Pridružio se: 13-02-2007 19:52
Postoji nekoliko pouzdanih domacih firmi koje imaju gradilista u Rusiji i salju nase ljude.Za ovu provereno znam http://www.planum.co.yu

Vrh

PostPoslato: 30-06-2007 16:31 
registrovani član
Korisnikov avatar

Tebi Jedno Veliko Hvala a sto se tice moderatora moze kad sam ja u pitanju da zakljuci ovu temu jer sam ocekivao vise ucesca ali ja nadjoh posao i pakujem kofere.Cao.Krecem za desetak dana

Vrh

Kad pre?
PostPoslato: 01-07-2007 08:21 
registrovani član

Bas mi je drago sto si uspeo da se dogovoris,ali kad pre covece?Firma ne radi vikendom!
Sto se moderatora tice,ja ne bih skidao temu mozda jos nekoga zanima.Pozdrav.

Vrh

PostPoslato: 01-07-2007 10:10 
registrovani član
Korisnikov avatar

O.K. slazem se da se tema ne skida posto moze biti za jos nekoga zanimljiva
Ja samo znam da sam temu pokrenuo jos 21.06.2007.onda kad sam predao CV i krenuo u neku proceduru za koju nisam bio siguran da li je dobra.
Neke stvari mislim da sam naucio u hodu.
Malkice mi je krivo sto se niko nije javljao osim Tebe postovani lapo leki
Kad sam ja u pitanju jos nekoliko dana sam ovde i ne nameravam da se ne ispozdravljam sa ljudima na forumu kojima su nesto znacili moji postovi i sa kojima sam se razumeo od kako sam ovde.
Nadam se da cu vec za 3-4 meseca moci da priustim sebi i jedan racunar u Rusiji pa cu pokusati da se sto pre ponovo javim bez obzira sto idem tako daleko-u Aziju preko Urala

Vrh

PostPoslato: 06-07-2007 06:35 
registrovani član

Pridružio se: 05-07-2007 08:41
Dali u Rusiju na rad mogu otiæi sa svojom ženom? , inaèe ja sam diplomirani inžinjer mašinstva.

Vrh

PostPoslato: 06-07-2007 16:52 
registrovani član

Trebalo bi da mozes,jos ako je ona iz neke tehnicke struke to bi bio pun pogodak jer bi ste oboje mogli da radite.U svakom slucaju o svemu se najpre dogovoris sa poslodavcem pre nego odes tamo.

Vrh

PostPoslato: 06-07-2007 19:53 
registrovani član
Korisnikov avatar

jankof je napisao:
Dali u Rusiju na rad mogu otiæi sa svojom ženom? , inaèe ja sam diplomirani inžinjer mašinstva.

Raspituj se malo bolje i trazi ima agencija koje traze dipl.masince za Rusiju.Bacuske su otvorile neke velike investicije i sad im treba puno inzenjera svih struka

Vrh

PostPoslato: 18-07-2007 21:32 
registrovani član
Korisnikov avatar

Eee,pa ovako stoje ljudi stvari,pre nekog vremena sam postavio ovu temu sa zeljom i namerom da se sto vise vas ukljuci ali mrka kapa.U medjuvremenu sam ja trazio i trazio i nasao firmu preko koje sam nasao firmu preko koje sam pozvan na razgovor preko kojeg sam odabran u uzi krug pa odatle otisao da predam dokumentaciju i danas sam dobio vizu a ako bog da do subote cu biti na svom gradilistu.
Caooooo sviiiiimaaa i da znate da mislim na vas :badgrin: :lol:

Vrh

PostPoslato: 20-07-2007 20:32 
registrovani član

Pridružio se: 17-03-2007 15:31
Hej Karmen,

gde si, sta ima, si stigao u Rusiju?
Aj pisi o utiscima, jako me zanima kako ti je tamo i sta radis, kolika ti je plata, ma pisi sve sto ti se desava.

Nadam se da ti je sve OK!

Pozdrav!

Dzo

Vrh

PostPoslato: 22-08-2007 04:10 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26-01-2007 03:43
Karmen, kako je tamo?

ja zavrshavam arhitekturu, pa me zanima ima li tamo posla i pod kojim uslovima, za arhitektu pochetnika?

kako se snalazish sa jezikom?
ja sam uchila ruski 8 godina pa bih se za mesec dana sigurno uklopila.... ili bih morala na neki kurs ili neshto slichno.......

ako nadjesh vremena, napishi mi svoje utiske, sve me zanima......

kolike su zarade?
da li se bolje platja gradilishte ili biro?
kako stojimo kad su u pitanju licence, drzavni ispiti.... poshto u Srbiji do licence treba 3 godine......

Vrh

PostPoslato: 26-08-2007 20:14 
registrovani član

Pridružio se: 26-08-2007 15:14
Rusija jeste veliko trziste , ali se ne nadajte da ce te tek tako lako naci posao ! Da istina je da postoji jako veliki broj srpskih firmi koje posluju tamo i imaju svoja gradilista , jer sto se srpskih firmi tice jos jedno gradjevinske firme kako tako posluju.Takodje obratite paznju na nase firme koje pricaju kako rade a kad se malo bolje sagleda situacija to bas nije tako . U prevodu ne rade nista , gradilista su im prazna , i ako traze nekog za rad tamo traze jeftinu radnu snagu, a Rusija je preskupa .
Arhitetktice obrati paznju na jos jednu stavku , jako puno ljudi je zavrsilo arhitekturu u Moskvi ( mislim na nase ljude) i oni jedva uspevaju da nadju posao , tacnije snalaze se po privatnim varijantama jer dobijaju posao preko prijateljske osnove ljudi koji su vec duze tamo i imaju svoje firme. Ne bih da vas obeshrabrujem ( ja sam tamo poslednjih 15 godina ) obozavam Moskvu kao i celu Rusiju , ali morate obratiti paznju na to da nisu bas ludi za kadrovima iz nase zemlje ,jer ih i oni imaju previse .Ne zaboravite da je situacija malko drugacija nego ovde kod nas , jer kod njih fakultete( koji su mnogo jaci i priznatiji od nasih) zavrsi desetostruko vise ljudi ( jer ih je vise normalno po brojnosti stanovnistva).A ni oni nemaju bas srece da svi nadju posao iz prve , slicna je situacija kao kod nas . Za strane firme takodje morate da budete relativno domaci ( sto znaci da zivite u rusiji malo preko pet godina ) da bi uzeli u razmatranje vase prijave za zaposlenje .(ako vec ne povuku ljude iz svojih zemalja). Naravno postoje i srecne super varijante kada se ode preko neke firme i vi budete prezadovoljni svim !!!!
Sto se tice jezika Arhitektice mogla bi brzo da se snadjes jer si ga vec kako kazes ucila tolike godine , SAVET ako si zaista zagrejana da ides tamo da radis (ili bar pokusas) pocni sa ucenjem ali tehnickog ruskog koji sigurno nisi imala prilike da koristis ovde a trebace ti . A jezik se najbolje uci na terenu odakle taj jezik i potice .
Ako ti zatreba jos neka informacija kazi . ZELIM TI SRECU
POZz
usput nadam se da se KARMEN snasla(o) i da je zadovoljan .Jer Rusija je zaista sjajna u svakom pogledu .

Vrh

PostPoslato: 26-08-2007 20:16 
registrovani član

Pridružio se: 26-08-2007 15:14
Usput ... Rusija je sjajna odskocna daska za dalje u svet,svet novih poslovnih prilika ,ali nekako i kad se to desi , jedva se ceka da se u nju i vrati .

Vrh

PostPoslato: 29-08-2007 16:51 
registrovani član

Pridružio se: 26-11-2006 22:03
Slažem se sa tobom ;)
Otac mi je radio tamo 5 godina, i to u firmi koji drži naš èovek. Nisu mu bili neki uslovi, pokušavao je da nadje drugi posao, ali nije bilo nikakve šanse. Oni tamo imaju jako puno obrazovanih kadrova, i stvarno su veliki struènjaci, jer u Rusiji ne može svako da završi fakultet. Mislim da ona baš i nije neka zemlja za migraciju i prosperitet.

Ja bih ipak savetovala EU ili neke Istoènjacke zemlje ;)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ]  1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat