Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  1, 2  Sledeća
  Pogled za štampu

AGENCIJE za rad u inostranstvu
Autoru Poruka
PostPoslato: 04-02-2007 22:49 
registrovani član

Pridružio se: 08-01-2007 07:50
Da li mi pored poznatih agencija Karavan i Snap mozete preporuciti jos neke koje organizuju rad u inostranstvu (neke proverene)

Pozdrav

Vrh

dsgas
PostPoslato: 05-02-2007 14:39 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04-09-2006 21:19
Agencija Sitter u Novom Sadu

Vrh

europort
PostPoslato: 07-03-2007 23:14 
registrovani član

Pridružio se: 07-03-2007 23:01
Dobio sam ponudu za posao od italijanske "medjunarodne berze rada", kako oni sebe nazivaju! Interesuje me koliko je ljudi uopste culo za ovu agenciju, i jeli VIRTUELNA ili stvarna??!!! Naziv agencije je "EUROPORT UNIVERS LTD" , sediste joj je u Trstu.
Uslov je da posaljem pismom 170E, kopije licne karte i diplome, i da se odlucim u kojoj bih oblasti radio. Navodno kroz 15 dana stizu garancije, pa u ambasadu itd.

Vrh

Re: europort
PostPoslato: 09-03-2007 02:19 
moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09-02-2005 19:52
ljubba je napisao:
Dobio sam ponudu za posao od italijanske "medjunarodne berze rada", kako oni sebe nazivaju! Interesuje me koliko je ljudi uopste culo za ovu agenciju, i jeli VIRTUELNA ili stvarna??!!! Naziv agencije je "EUROPORT UNIVERS LTD" , sediste joj je u Trstu.
Uslov je da posaljem pismom 170E, kopije licne karte i diplome, i da se odlucim u kojoj bih oblasti radio. Navodno kroz 15 dana stizu garancije, pa u ambasadu itd.

dobro se raspitaj, ja stvarno ne znam ništa o firmi, ali zvuèi mi èudno da traže 170eura unapred...

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 20-04-2007 14:37 
registrovani član

Pridružio se: 14-02-2006 17:04
Imaju li oni neki sajt ili neki broj telefona da se porazgovara sa njima i ja sam zainteresovan?

Vrh

PostPoslato: 20-04-2007 17:01 
moderator
Korisnikov avatar

bratislav je napisao:
Imaju li oni neki sajt ili neki broj telefona da se porazgovara sa njima i ja sam zainteresovan?

Malo sam pretrazivao internet i jedine kontakte koje sam nasao za pomenutu firmu su:

+385-98-9958597
i imejl europortunivers@hotmail.com

moje misljenje je da je vrlo sumnjivo da jedna firma koja se bavi dosta ozbiljnim poslom nema ni svoj internet sajt(ispravite me ako gresim),a ni neki ozbiljniji imejl.
Nikako ne preporucujem da im saljete pare unapred kao ni jednoj drugoj firmi sa kojom pre toga niste potpisali ugovor, velike su moguænosti prevare...

a pogledajte i ovo:

http://www.realitica.com/index.php?list ... tia&lng=hr

broj telefona koji su ostavili je 0039123456789????

deluje krajnje neozbiljno....

Poslednji put menjao tomo2 dana 24-05-2007 10:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil Email  

saveti drugima
PostPoslato: 22-04-2007 19:08 
Svi znamo da nije lako do posla u inostranstvu. Pokušavao sam na mnogim mestima, obilazio mnoge agencije, uplaæivao im èlanarine.
Prvi put sam uspeo preko ove firme Europort i odradio jedan ugovor, a još jednom mi je uspelo preko jedne agencije iz Graza iz Austrije.
Moj savet svima koji traže posao vani jeste : nije lako, treba puno truda, konkurencija je velika pogotova što su svi osim nas u EU. Naravno i košta ! Šta je danas besplatno ? Ako samo sedite i èekate da neko doðe po vas i povede vas na rad vani, znajte da to nikada neæete doèekati !!!!
Miloš

Vrh

PostPoslato: 23-04-2007 13:19 
Evo vidim spomenuli ste preduzeæe Europort Univers Ltd. moj otac je otišao preko njih na brod i radi kao konobar na putnièkom brodu.
Otac mi dosta nedostaje ali bolje da radi tamo nego da je ovde u ovoj našoj propaloj državi. Neki dan su rekli na TV kako mnogi policajci u Srbiji u slobodno vreme èuvaju kriminalce kao njihova telesna straža. Eto na šta smo spali. Naši politièari su najveæi lopovi a glupi narod opet glasa za njih iako je oèito da nemilosrdno kradu i lažu. U Srbiji još dugo neæe biti dobro i zato našim ljudima ne preostaje ništa drugo nego da preko ovih agencija traže sreæu daleko, daleko od zavièaja. Eto moj otac je preko ove firme Europort otišao èak na Floridu, umesto da je ovde u Srbiji. Milovanoviæ Nada, Lozovik kod Jagodine !

Vrh

PostPoslato: 23-04-2007 15:28 
registrovani član

Pridružio se: 05-09-2006 11:31
Hmm, kompanija koja nema svoju stranicu na internetu, a ni ispravan broj telefona , a slovi za ozbiljnu?
Ne znam, meni je tu nešto sumnjivo. Posebno što u njenu odbranu staje dvoje virtuelnih licnosti (ja se izvinjavam, ali zar to nismo svi na netu?) koje se prvi put oglašavaju baš na ovoj stranici,i to izrazito afirmativnim stilom, pa još ostavljaju i svoja "prava" imena..
Još jednom, možda i grešim, ali najlakše je izmisliti internet identitet ili više njih, i ostavljati poruke-reklame po forumima.

Vrh

PostPoslato: 23-04-2007 15:30 
registrovani član

Pridružio se: 05-09-2006 11:31
Ako ozbiljno razmišljate o odlasku u inostranstvo preko neke agencije, a niste sigurni koliko je ta firma realna i legalna, verujem da postoje organizacije (državne ili nevladine) kod nas koje ih mogu proveriti. Posebno ako se imaju na umu moguæe namere tih "agencija". Najveæa opasnost jeste da vam uzmu novac, ali da li ste èuli i za human trafficking? A kad smo veæ kod toga, verujem da vam ATC ( Anti trafiking centar) može pomoæi kod provere.

Vrh

PostPoslato: 23-04-2007 19:40 
moderator
Korisnikov avatar

zakeralo je napisao:
Hmm, kompanija koja nema svoju stranicu na internetu, a ni ispravan broj telefona , a slovi za ozbiljnu?
Ne znam, meni je tu nešto sumnjivo. Posebno što u njenu odbranu staje dvoje virtuelnih licnosti (ja se izvinjavam, ali zar to nismo svi na netu?) koje se prvi put oglašavaju baš na ovoj stranici,i to izrazito afirmativnim stilom, pa još ostavljaju i svoja "prava" imena..
Još jednom, možda i grešim, ali najlakše je izmisliti internet identitet ili više njih, i ostavljati poruke-reklame po forumima.

Slažem se. Još nešto je tu veoma sumnjivo. Evo poruke sa jednog drugog foruma, a radi se o istoj firmi:

Citiraj:
zoki88 - 20. april 2007. u 06.46 (194.165.*)

Radio sam preko njih ! Firma Europort je OK !
Zlatko Manavija, Zemun-Beograd

I zamislite IP adresa im poèinje isto tj. upisi su postavljeni sa istog kompjutera...

:roll:

Takoðe korisnici miki88 i nada73 oba imaju imejl adrese europort@... :roll: tj. oba iskustva su postavljena kao reklama za pomenutu firmu.

Poslednji put menjao tomo2 dana 24-05-2007 11:02, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 23-04-2007 21:12 
aktivni član

Pridružio se: 25-11-2006 22:50
Bravo za moderatora :!:
U situaciji kad ljudi samo žele da nekako zbrišu odavde zaista ih nije teško prevariti.

Vrh

Pozz
PostPoslato: 13-05-2007 21:24 
registrovani član

Pridružio se: 13-05-2007 21:07
Ljudi pomoc!U kontaktu sam agencijom za zaposljavanje na Kipru koja se zove Nimos Internacional na celu sa Nikolaem Moscarom.Da li je neko cuo za njega i tu agenciju?Gde bih ja to mogao da proverim?Neki e-mail neke ustanove gde bin mogao to da proverim?Zna li neko nesto i da li ima neko uopste neka iskustva sa radom na Kipru i kako je prosao?Znam za neke ljude koji su kao dobili ugovor(ne znam preko koje agencije),izvadili vizu i kad su sleteli na aerodrom na Kipru videli su da su zesce ispaljeni posto su vec dali novac za neke agencijske usluge.Posto ne bih voleo da budem jedan od tih nesrecnika molio bih nekog za odgovor

Vrh

Ponuda!
PostPoslato: 16-05-2007 11:40 
registrovani član

Pridružio se: 14-05-2007 10:13
U temi "Kako do rada u Italiji" opisala sam ukratko moja interesovanja, i napomenula da cekam papire za moj odlazak.

ALI!

Sinoc me je zvala moja prijateljica koja inace tamo ima agenciju za zaposljavanje stranaca, i rekla da joj hitno treba devojka koja ima zavrsenu srednju medicinsku skolu za posao "badante" (cuvanje starije osobe) tamo. Objasnila mi je da je stvar u tome sto osobe sa medicinskom skolom odavde mogu da odu tamo da rade te poslove samo na "ugovor o radu" preko takve agencije, ne treba da cekaju "permesso" i ostale dozvole kao sto npr.ja moram.
Devojke, ako ste zainteresovane, zena je ozbiljna, kao i njena agencija, pisite mi na josepadilly@yahoo.it Ukoliko se neko zainteresovan javi upoznacemo se, dogovoriti, porazgovarati, dacu vam sve garancije o sebi i njoj nije nikakav problem.

Uslovi su da se ostane bar 5 meseci za platu od 800 eura mesecno uz to da vam ide staz preko agencije kao i troskovi zdravstvenog osiguranja. Mesto je Udine ili njegova najbliza okolina, zavisi od vaseg rasporeda.

Vrh

Re: Ponuda!
PostPoslato: 16-05-2007 15:52 
aktivni član

Pridružio se: 25-11-2006 22:50
nocciolaia je napisao:
.......Sinoc me je zvala moja prijateljica koja inace tamo ima agenciju za zaposljavanje stranaca , i rekla da joj hitno treba devojka koja ima zavrsenu srednju medicinsku skolu za posao "badante" (cuvanje starije osobe) tamo. Objasnila mi je da je stvar u tome sto osobe sa medicinskom skolom odavde mogu da odu tamo da rade te poslove samo na "ugovor o radu" preko takve agencije, ne treba da cekaju "permesso" i ostale dozvole kao sto npr.ja moram. .....

:?:

Lepo zvuèi, mada ..... suviše lepo zvuèi, kao da je "namontirano" :!:

Zašto baš hitno? Zašto baš devojka?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat