Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 379 Posta ]  Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Sledeća
  Pogled za štampu

Re: poslednji pokusaj
Autoru Poruka
PostPoslato: 13-07-2007 00:52 
registrovani član

Pridružio se: 09-07-2007 00:54
Majkl je napisao:
Pozdrav svima a posebno Popu!
Posto vidim da svi pitaju Popa za savete i ja bih imao nesto da pitam posto mi se cini da ipak on ovde najvise znao o naftnim platformama.Pa Pope nadam se da mi mozes pomoci.
Ja sam se vec prijavljivao za posao na naftnoj platformi i to na sledeci nacin.Nasao sam u oglasima da neki covek salje prijave za naftne platforme,narucio i platio oko 600 din.Poslo sam papire navodno na biro u Norveskoj u Oslu sa kojeg oni pozovu po potrebi.Naravno nije bilo nista od toga,pa sam sada ponovo narucio prijavu koju sam mislio opet da posaljem tamo.Vidim da si ti to sve radio putem maila pa te molim da mi kazes na koju adresu da se obratim u vezi posla na platformi,gde da saljem prijavu da bih dosao do posla na platformi?
MOLIM TE odgovori mi na ovo posto stvarno vise ne znam gde da se obratim,a i nabacao sam se para po raznim agencijama da sad vec razmisljam da odustanem.
Mozes mi odgovoriti na vectra_253@yahoo.com

Sto posto prevara proverio sam telefone svi su nekompoletni a koji su celi na njih se niko nikad ne javlja!!!!!!!!!!!!!!

Vrh

PostPoslato: 18-07-2007 12:47 
registrovani član

Pridružio se: 23-10-2006 09:22
ljudi, moj dobar drug nas dobar je radio na naftnim platformama evrope i afrike i pobegao je glavom bez obzira. inace je zavrsio rudarski faks i radio je posao u struci, angazovali su ga pred kraj faksa, prvo je isao na nekih par obuka u austriju pa u skotsku (tamo su im valjda poligoni i ti centri za obuku) pa je nakon toga otisao u angolu. Dve nedelje je bio dole pa dve ovde u beogradu. troskove prevoza su oni placali i tu nije bilo nikakvih problema ali sto se plate tice nije bio bas zadovoljan. Naravno i on kaze da je kompanija za koju je on radio sranje i da zbog malih troskova plata angazuju ljude sa ovih prostora.koliko ja znam plate se krecu do nekih 1000evra i to ti je sto ti je, a smene su po 12 sati.znaci ljudi nije ni malo prijatno kada si na nekih 400km od obale na platformi a baza ti je u nekom preddgradju nekog africkog grada gde te svi gledaju kao da si sa marasa pao i samo hoce da te opljackaju. dobro razmislite pre nego sto se upustite u ovu avanturu, ako nekog zanim mogu da se raspitam koje su kompanije dobre i na koji nacin oni regrutuju ljude, e da zaboravih / ljudi koji rade kao fizikalci tamo tj tehnicko osoblje su malo bolje placeni ali je to uzas od posla.
pozz

Vrh

PostPoslato: 20-07-2007 20:07 
registrovani član

Pridružio se: 06-12-2006 15:02
Pozdrav cienfuegos.Ako vec mozes da saznas nesto vise o samim kompanijama i pogotovo o procesu regrutacije onda aj vidi uradi nesto,i javni.Verujem da bi znacilo mnogima.

Vrh

PostPoslato: 20-07-2007 21:43 
registrovani član

Pridružio se: 28-06-2007 09:11
Nisam uspeo da saznam nista vise o radnom mestu Rigger!?
Ima li neko iskustva on nasih ljudi koji rade na platformi?
Da li neko poznaje nekoga ko radi ovaj posao?
Puno bi mi znacila bilo kakva informacija u vezi ovoga!
ako neko nesto zna ...
hvala

Vrh

PostPoslato: 01-08-2007 11:13 
registrovani član

Pridružio se: 19-04-2007 00:52
zmaj1707 je napisao:
Nisam uspeo da saznam nista vise o radnom mestu Rigger!?
Ima li neko iskustva on nasih ljudi koji rade na platformi?
Da li neko poznaje nekoga ko radi ovaj posao?
Puno bi mi znacila bilo kakva informacija u vezi ovoga!
ako neko nesto zna ...
hvala

Legendo ,

rigger je radno mjesto koje obuhvata vise poslova , a to su : Welder ( Varioc ), Roustabout ( Mornar ), Painter ( Farbar ) i cistac platforme . Ta pozicija uglavnom postoji na sjeveru , na nekim manjim kompanijama , jer sve vece i ozbiljnije su to davno izbacile ...

Pozdrav za sve

Vrh

dobra vijest
PostPoslato: 16-08-2007 01:24 
registrovani član

Pridružio se: 11-05-2007 11:45
Evo da budem prvi koji ce da prenese ovu dobru vijest .

Prije dva dana u jednoj agenciji u Italiji je dogovoreno da za nekih mjesec dana u Banjaluci bude otvorena kancelarija za upis kandidata za rad na naftnim i plinskim platformama i brodovima ( teretnim i turistickim ) , a za sve je zasluzan nas prijetelj Sinisa , koji je dao sve od sebe i uspio da ih nagovori ...
Bice posla za sve !

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 21-08-2007 20:08 
registrovani član

Svaka cast.Nadam se da ce neko ko je iz Banjaluke da javne kad to bude,pa da"nagrnemo"tamo. :D

Vrh

Rad u inostranstvu
PostPoslato: 26-08-2007 18:23 
registrovani član

Pridružio se: 24-08-2007 21:45
ljudi mene stvarno ali stvarno zanima kako i sa kim da stupim u jb kontakt za zaposlenje na naftnoj platformi inace sam farbar i moler i i cuo sam to jest procitao da treba i takve struke na platformama ako ko zna nek mi se javi

Vrh

Re: Rad u inostranstvu
PostPoslato: 27-08-2007 00:37 
registrovani član

Ronin je napisao:
ljudi mene stvarno ali stvarno zanima kako i sa kim da stupim u jb kontakt za zaposlenje na naftnoj platformi inace sam farbar i moler i i cuo sam to jest procitao da treba i takve struke na platformama ako ko zna nek mi se javi

Legendo moja ,
na platformama je pocetna pozicija Painter - farbar , ali vjeruj mi da svi koji dodju na tu poziciju nemaju veze sa tim poslom , a i politika kompanija je takva da ta pozicija ne moze da bude profesionalna , nego jednostavno vremenom moras da ides dalje ( da napredujes ) .
Pocetna plata za tu poziciju na mojoj kompaniji je negdje oko 1900 eura za 28 dana rada .

Vrh

PostPoslato: 29-08-2007 23:51 
registrovani član

Pridružio se: 29-08-2007 23:45
pozdrav svima, interesuje me da li je na takvim poslovima tj. na platformama potrebno medicinsko osoblje? ja sam medicinski tehnicar.

unapred hvala za odgovore

Vrh

PostPoslato: 30-08-2007 05:29 
registrovani član

Homer je napisao:
pozdrav svima, interesuje me da li je na takvim poslovima tj. na platformama potrebno medicinsko osoblje? ja sam medicinski tehnicar.

unapred hvala za odgovore

Naravno da je potrebno . Treba da imas zavrsenu naj manje srednju medicinsku skolu , drzavni ispit i polozen kurs B2 .
Dnevica na mojoj kompaniji za medic-a je 125 eura , radi se 28 dana na platformi a 28 si slobodan , sve u svemu to ti je izmisljena pozicija na platformi , jer imas jako puno slobodnog vremena ...
Pozdrav !!!

Vrh

KO SE SNAŠO, SNAŠO
PostPoslato: 30-08-2007 10:48 
registrovani član

Pridružio se: 30-08-2007 10:15
Vidim ljudi da je nas koji tražimo nešto bolje od života jako puno.
Mašinac sam koji nije mnogo žurio sa diplomom.
Dobijem diplomu, dobijem sina i onda opcija IMR u restruktuiranju, IMT u steèaju, LOLA pukla, IKL u raspadu itd.
Šta æu gde æu odem kod privatnika - spoljna trgovina. Ljudi prave pare, uvoze na veliko a niko ne zna jezik. ETO ŠANSE.
Djavola, koliko god da je dobro - ne valja. Tako 6 godina i kada sam puko opet odoh u trgovinu - INŽENJER PRODAJE (prodavac magle).
Plata ko plata, dete raste, kirija 250 Evra i tako dajle.
Sada kada gledam oglase za posao mahom se što se tièe nas mašinaca traze ljudi sa iskustvom.
I to sa ISKUSTVOM. Sve èovek zna. I mašinsko održavanje i elektro instalacije, i osnove knjigovodstva, engleski normalno uz poznavanje još bar dva jezika od kojih je jedan Ruski sa Južnosibirskim naglaskom.
(Rusija je njihovo potencijalno tržište pa da ne bi ponovo tražili èoveka bolje sad odma' da naprave selekciju)
Sebe nikako da vidim u ovom profilu a i odakle mi iskustvo kada sam poèeo da radim kada veæ niša nije radilo.
I tako, doðem kuæi svaki dan oko 18h i sa ženom planiram odlazak NEGDE DALEKO.
NEGO AKO NEKO PONOVO POKRENE TEMU NAFTNIH PLATFORMI TU SAM.
Vidim da su se javljali ljudi koji veæ to rade pa eto i ja bih.

Pozdrav svim naftašima.

Mašinac sa '' ISKUSTVOM :x ''

Vrh

PostPoslato: 01-09-2007 00:54 
registrovani član

Pridružio se: 01-09-2007 00:35
Evo ja sam novi clan od pre 5 min. i ova neshvilova poruka me je "naterala" da se registrujem iako ovu temu pratim vec nekoliko meseci.
Dakle po prvi put u Srbiji ,a zahvaljujuci jednoj ljudini koga licno ne znam postoji REALNA mogucnost da obicni ljudi iz ovih krajeva bez 100godisnjeg iskustva na platformama-konacno mogu prijaviti legalno i bez "ugovora" koji kostaju X evra i praznih obecanja,dakle ako Bog da ,da ne baksuziram,zahvaljujuci toj ljudini Sinisi ,koji inace radi na jednoj od Platformi na Italijanskoj strani Jadrana i koji se ovde predstavlja kao batagalloway-uskoro bi trebalo da pocne u Banjaluci(covek je odatle) da se otvori agencija kija inace zaposljava ljude za platforme,izmedju ostalog obicne pocetnicke pozicije za svakog ko je spreman da radi posteno 28 dana od kuce .
Uostalom to isto pise i par poruka iznad ali nekako mi deluje sve uspavano,kao da je proslo nezapazeno.Mislio sam da ce ,iskreno biti vise odusevljenja,jer pre par meseci ovde su se vodili zustri razgovori o svemu sto se tice platformi,a sad kada je covek objavio to ,svega par porukica je ispisano posle toga,A mozda i samo tako izgleda odavde. Uostalom ,kad bude zasigurno,sigurno ce se objaviti.
Nadam se da sam malo popravio raspolozenje neshvill-u a i svim ostalim tragacima za boljim zivotom.

Vrh

E svaka ti cast legendo .
PostPoslato: 01-09-2007 13:17 
registrovani član

Gishka je napisao:
Evo ja sam novi clan od pre 5 min. i ova neshvilova poruka me je "naterala" da se registrujem iako ovu temu pratim vec nekoliko meseci.
Dakle po prvi put u Srbiji ,a zahvaljujuci jednoj ljudini koga licno ne znam postoji REALNA mogucnost da obicni ljudi iz ovih krajeva bez 100godisnjeg iskustva na platformama-konacno mogu prijaviti legalno i bez "ugovora" koji kostaju X evra i praznih obecanja,dakle ako Bog da ,da ne baksuziram,zahvaljujuci toj ljudini Sinisi ,koji inace radi na jednoj od Platformi na Italijanskoj strani Jadrana i koji se ovde predstavlja kao batagalloway-uskoro bi trebalo da pocne u Banjaluci(covek je odatle) da se otvori agencija kija inace zaposljava ljude za platforme,izmedju ostalog obicne pocetnicke pozicije za svakog ko je spreman da radi posteno 28 dana od kuce .
Uostalom to isto pise i par poruka iznad ali nekako mi deluje sve uspavano,kao da je proslo nezapazeno.Mislio sam da ce ,iskreno biti vise odusevljenja,jer pre par meseci ovde su se vodili zustri razgovori o svemu sto se tice platformi,a sad kada je covek objavio to ,svega par porukica je ispisano posle toga,A mozda i samo tako izgleda odavde. Uostalom ,kad bude zasigurno,sigurno ce se objaviti.
Nadam se da sam malo popravio raspolozenje neshvill-u a i svim ostalim tragacima za boljim zivotom.

Napisa ti o meni , svaka ti cast !

Sada mi nema druge nego da svjerujem sve !
Salim se , naravno . Svi koji budu upisani , bice i zaposleni , to garantujem glavom , samo da se agencija napokon otvori . Zaista nemam razloga da lazem , jer ni od koga necu da uzmem ni jedan euro !

Veliki pozdrav !!!

Vrh

PostPoslato: 01-09-2007 21:11 
registrovani član

Veliki pozdrav za Sinisu.
Ja sam mu pre nekih 10-15 dana poslao pp u vezi mog radnog profila,i svaka cast,odgovori covek odmah.Sad bi hteo da pitam Sinisu jos nesto,sto verujem interesuje mnoge koji prate ovu temu.Ako bi hteo da navedes koji su to uslovi koji moraju da se ispune da bi te agencija uopste uzela u razmatranje za posao?Sem znanja engleskog jezika naravno i odredjenog radnog profila.Imaju li tu mozda neke veze i tkz B1 i B2 sertifikati ili jos nesto takvo?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 379 Posta ]  Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat