Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 379 Posta ]  Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Sledeća
  Pogled za štampu

pitanja...
Autoru Poruka
PostPoslato: 04-05-2007 08:58 
registrovani član

Pridružio se: 04-05-2007 08:49
Dali mi netko moze dati vise informacija o tome dali cure mogu naci posao na platformi...uputstva oko toga. Ja cekam da mi posalju aplikacije preko site-a posao-rabota.com. Zna li netko nesto vise o tome. Thanks

Vrh

PostPoslato: 04-05-2007 19:36 
registrovani član

Pridružio se: 06-12-2006 15:02
@makedonce:posetio sam malopre taj sajt posao-rabota,i koliko se meni cini klasicni prevaranti!Ti im lepo uplati 15KM ako sam dobro zapamtio,a te aplikacije ces da dobijes juce!Ili sutra a mozda i malo sutra!Pa i ako ti posalju nesto nekim cudom,to su uglavnom obicni papiri sa,u najboljem slucaju,nazivom firmi,adresama,tel,sajtovima i itd.A to ti malo znaci.Malo trazis po netu i iste te informacije dobijes za par sekundi.Aj bas javi jel stiglo sta ili si ostala"kraca"za 10-ak jevreja!Pozdrav

Vrh

PostPoslato: 07-05-2007 08:07 
registrovani član

mozda i jesam ostal kraca za 10 eura, ali eto mi pamet za drugi put...rekli sum mi da su navodno poslali aplikacije, ja ih jos uvek cekam cekam...zna li netko o tome dali cure imaju sansu za rad na platformama (kao pomocni personal)...Thanks

Vrh

PostPoslato: 07-05-2007 08:31 
aktivni član

Pridružio se: 25-11-2006 22:50
Nemam lièna iskustva, ali dugo pratim teme na ovom forumu i mislim da su ti veæe šanse za brod nego za platformu.

Vrh

PostPoslato: 07-05-2007 13:04 
registrovani član

hvala na savetu, no nisam bas za brod.Imam frendicu koja je vec 4 meseci na brodu i ne hvali se bas jako puno s zaradjenim novcem.Za druzenje,zezanje i setanje je ok kaze, no ako zelis zaraditi koju kintu vise nije bas neko resenje.
To je i jedan razlig vise zasto bih radije na platformu nego na brod, pa ako netko ima nesto vise, neka pise.

Vrh

PostPoslato: 07-05-2007 18:38 
registrovani član

Pridružio se: 23-09-2006 10:14
Sto se tica platforme, sto ste mladji to ste im (kompanijama) privlacniji i pre ce vas zaposliti. Malo je verovatno da ce uzeti nekog od 26-27 godina bez ikakvog iskustva zato sto takvi ljudi koji vec rade na platformama imaju 7-8 godina iskustva i vec su na nekim pozicijama (driller, crane operator, assistant electrician.....ima cak i toolpusher-a od 29-30 godova). Ovde u Saudi svi roustabouts, roughnecks i assistants su mladji momci koji su poceli rano da rade na platformama.

Dobra opcija za obrazovane ljude su service companies - Halliburton, Schlumberger, Geoservices, Baker, RigNet itd, ima ih kol'ko hoces. Radi se krvnicki, skace se svakih nekoliko dana sa platforme na platformu, cesto radis 3 puta vise nego sto si kod kuce, ali su pare nezamislive.

Etogac.

Vrh

PostPoslato: 08-05-2007 14:18 
registrovani član

Buduci da si ti, popvladimire, koliko sam informirane, s dugim stazom na platformama, molila bih te da mi pises o tome dali tamo primaju cure , nije bitno o kakvom poslu se radi (jer mi sigurno nitko nece ponuditi da radim kao ekonomista), kako da ostvarim kontakte, kome da pisem, da posaljem CV...

Vrh

PostPoslato: 09-05-2007 04:38 
registrovani član

Ovde u Saudi nema zena na platformama zato sto je zabranjeno zenama da rade, ne samo na platformi vec uopste, koliko ja znam). Kada sam bio u Australiji na ENSCO 106 bilo je zena, uglavnom su radile ciscenje prostorija, mada sam video par devojaka koje rade za Halliburton i Schlumberger. Takodje znam da ima dosta zena koje rade na platformama u Severnom Moru - UK i Norveska.

Sto se tice toga kome da pises, stvarno ne znam, probaj preko sajtova firmi; to mozes naci na http://www.naftneplatforme.50g.com.

Pozdrav.

Vrh

Pozdrav za sve srbe
PostPoslato: 11-05-2007 12:37 
registrovani član

Pridružio se: 11-05-2007 11:45
Dragi moji prijatelji , ovako stoje stvari .

Ja sam zaposlen na americkoj naftnoj kompaniji TRANSOCEAN i radim skupa sa Sinisom Brkic koji mi je i rekao za ovaj forum i nagovorio me da se javim sa jednom porukom .
Veoma je tesko doci do posla o kojem ovde pisemo ali je moguce uz malo srece ili ako imate nekoga ko vec radi tu vrstu posla . Sve agencije koje rade ukrcaj na platforme trenutno trebaju mnogo ljudi ( nikada do sada nije bilo ovakvo interesovanje za radnike na platformama ) ali iskusnih . E ako nemate nikakvog iskustva recimo kao mornar na brodu ili kao radnik u nekom brodogradilistu onda je neophodno da imate nekog ko vec radi na platformi pa da vas ubaci ( sto Sinisa jedini radi , makar od posade nase platforme )
Moj savjet vam je da ne nasjedate na price nekih agencija sa prostora srbije , bosne , crne gore ili makedonije pa i hrvatske koje traze pare a od rada na platformi nema nista . Neke agencije , bolje reci ljudi iz hrvatske mogu da ukrcaju radnike na platforme koje buse na sjeveru ali samo sa iskustvom i oni koji odu moraju da plate dosta love za posao a da im pri tom niko ne garantuje da ce raditi duze od tri smjene .
E da ne duzim , nadjite nekog ko vec radi na platformi pa neka vas on upise u neku pravu agenciju kojih na nasim prostorima nema i ako budete imali srece eto vas na platformi .
Sinisa trenutno radi neke pregovore sa ljudima ( menadzerima ) da se u bosni otvori neke agencija za ukrcaj ljudi na platforme i brodove pa ako bude srece da se dogovore to ce biti rjesenje za ljude sa nasih prostora .
Sto se tice mladih ljudi od 26-27 godina koji su na nekim visokim pozicijama , to su ciste izmisljotine . Jos sam procitao mada neznam ko je o tome pisao da serviseri na platformama imaju velike plate i to je laz jer sam ja radio za HALLIBURTON i tacno znam kakve su plate , ne vece od 2500 eura . Za Geoservices moras obavezno da imas zavrsen geoloski fax.
Jos da vam kazem da na ovom forumu nisam naisao na nekog za koga smatram da zaista radi i nesto zna o platformama ( naravno osim Sinise ).

Cuvajte se pravara i nadajte da vas lazu .

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 11-05-2007 15:30 
registrovani član

Dragi moji prijatelji , ovako stoje stvari .

Ja sam zaposlen na americkoj naftnoj kompaniji TRANSOCEAN i radim skupa sa Sinisom Brkic koji mi je i rekao za ovaj forum i nagovorio me da se javim sa jednom porukom .
Veoma je tesko doci do posla o kojem ovde pisemo ali je moguce uz malo srece ili ako imate nekoga ko vec radi tu vrstu posla . Sve agencije koje rade ukrcaj na platforme trenutno trebaju mnogo ljudi ( nikada do sada nije bilo ovakvo interesovanje za radnike na platformama ) ali iskusnih . E ako nemate nikakvog iskustva recimo kao mornar na brodu ili kao radnik u nekom brodogradilistu onda je neophodno da imate nekog ko vec radi na platformi pa da vas ubaci ( sto Sinisa jedini radi , makar od posade nase platforme )
Moj savjet vam je da ne nasjedate na price nekih agencija sa prostora srbije , bosne , crne gore ili makedonije pa i hrvatske koje traze pare a od rada na platformi nema nista . Neke agencije , bolje reci ljudi iz hrvatske mogu da ukrcaju radnike na platforme koje buse na sjeveru ali samo sa iskustvom i oni koji odu moraju da plate dosta love za posao a da im pri tom niko ne garantuje da ce raditi duze od tri smjene .
E da ne duzim , nadjite nekog ko vec radi na platformi pa neka vas on upise u neku pravu agenciju kojih na nasim prostorima nema i ako budete imali srece eto vas na platformi .
Sinisa trenutno radi neke pregovore sa ljudima ( menadzerima ) da se u bosni otvori neke agencija za ukrcaj ljudi na platforme i brodove pa ako bude srece da se dogovore to ce biti rjesenje za ljude sa nasih prostora .
Sto se tice mladih ljudi od 26-27 godina koji su na nekim visokim pozicijama , to su ciste izmisljotine . Jos sam procitao mada neznam ko je o tome pisao da serviseri na platformama imaju velike plate i to je laz jer sam ja radio za HALLIBURTON i tacno znam kakve su plate , ne vece od 2500 eura . Za Geoservices moras obavezno da imas zavrsen geoloski fax.
Jos da vam kazem da na ovom forumu nisam naisao na nekog za koga smatram da zaista radi i nesto zna o platformama ( naravno osim Sinise ).

Cuvajte se pravara i nadajte da vas lazu .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Covek,

jos uvek nisi rekao STA TI I SINISA radite na platformi, tj NA KOJIM STE POZICIJAMA. To bih voleo da cujem.
Mozda malo da razmislis pre nego sto nazoves navode nekih ljudi izmisljotinama. Ti si mozda bio service hand u Halliburtonu, na nekoj nizoj poziciji ili tako nesto. Ovde na platformi na kojoj sam ja, u Saudi Arabiji, tip koji radi u Halliburton-u (Britanac, radi 35 dana pa je 35 dana kod kuce) dobija dosta vise od te cifre od 2500 evra. Kad si ti radio za Halliburton i gde TAKODJE ima veze, a ima i veze da li si international expat ili regional expat.
Sto se tice mladjih ljudi na visokim pozicijama, POSTOJE i jedan takav radi na mojoj platformi kao driller, a na PLC kursu na kojem sam bio u Hjustonu u februaru ove godine upoznao sam i momka koji ima 29 godina i radi kao E.T. na semi submersible u USA (znaci mladji je od mene godinu dana), sto je u rangu sa elektricarem (po plati i statusu).
Za Geoservices NE MORAS imati zavrsen geoloski fakultet, postoje ljudi koji rade u toj kompaniji ciji poslovi nisu direktno vezani za geologiju (bude ih gomiletina kod mene na platformi kad se rade ispitivanja bunara), vec su vise kao "hands". Naravno, uvek postoji i neko ko im je sef, taj verovatno ima faks.
Ti covek izgleda da nisi procitao forum od pocetka tako da lepo uzmi pa klikni na broj 1 gde pise pages pa pocni odatle, pa onda broj 2 i tako dok ne dodjes do poslednjeg posta.
Cisto da ti otvorim oci, POSTOJE LJUDI KOJI RADE NA PLATFORMI, KOJI SU NA OVOM FORUMU A DA TO NISTE SINISA I TI. Na tebi je da otkrijes koji su to ljudi.

Vrh

PostPoslato: 11-05-2007 16:44 
registrovani član

Dodatak: OIM (amerikanac rodjen 1973.) na platformi na kojoj ja radim je postao je driller sa 25, barge engineer sa 28, toolpusher sa 29 i OIM sa 31. Sada je OIM vec trecu godinu (upravo gledam u njegov resume).

Vrh

PostPoslato: 12-05-2007 04:50 
registrovani član

Pridružio se: 11-05-2007 11:45
Znao sam da ce se ovako zavrsiti .
Zaista nisam imao namjeru da isprovociram bilo koga , sto sam izgleda ucinio i zato se izvinjavam .
Nemam namjeru da se bilo kome pravdam i govorim na kojoj poziciji radim , jer ja pozicijama nisam opterecen .
Sto se tice svega sto sam napisao u proslom "postu " , ja to tako mislim i mogu slobodno da kazem da sam u pravu 99 % .
Ja sam imao namjeru da iskrenim i istinskim informacijama pomognem ljudima koji hoce da rade na platformi a ne da isprovociram bilo kogà , mozda zato sto sam pogodio istinu u svemu tome .
Jos jednom se izvinjavam i zelim vam svima sve najbolje .
PS. Uz takve komentare cete izgubiti i ovo malo ljudi koji hoce da vam pomognu , pa makar i na nacin da vam proslijede prave infomacije ...

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 12-05-2007 10:51 
registrovani član

Covek,

ako si citao moje postove mogao si primetiti da sam uglavnom govorio o svojim iskustvima i o stvarima koje sam cuo od ljudi koji rade ovo duze od mene.
Sto se pozicije tice, nemoj se osecati prozvanim, nije to bila namera uopste, samo me zanima sta radis na platformi jer nije svaki dan da upoznas nekog iz nasih krajeva ko radi na platformi. Vec kad cujem da neko od nasih to radi zanima me apsolutno sve, gde radi, sta radi, kakvi su uslovi itd. Nisam hteo da te prozivam ali ako ti nije problem napisi malo o svom poslu, mozda ce i druge ljude zanimati, na kraju krajeva zato i postoji ovaj forum.
Slazem se sa tvojim konstatacijama da se u ovoj industriji tesko zaposliti bez iskustva i da uglavnom rade ljudi koji su malo stariji, ali da kazes da je glupost reci da postoje mladji ljudi na jacim pozicijama to jednostavno nije tacno, ne zato sto ja kazem da je tako vec zato sto upravo sad i ovde radim sa takvim ljudima. Kao sto rekoh, nema ih puno ali postoje.
Jos jedna stvar: zasto bi tvoje informacije bile prave, kao sto ti kazes, a informacije koje neko drugi daje netacne? Jer ako pogledas ti si taj koji je rekao da (da sad ne citiram) su navodi nekih drugih osoba gluposti, ali zato ti dajes 99% tacne informacije.
Ne postoji tacna informacija, postoji samo licno iskustvo i to ljudi ovde treba da iznose. Ono sto se meni desilo i ono sto ja mislim da jeste mozda se tebi nije desilo pa zato mislis da to nije tacno. Naravno i obrnuto.
Mislim da je bilo dosta ovoga, ko god hoce da cuje nesto vise o platformama, evo sad ima vise ljudi koji rade pa vam mogu izneti svoja iskustva.
Drugarski pozdrav!

Vrh

Pa srbi moji dragi , moramo se slagati !!!
PostPoslato: 12-05-2007 13:31 
registrovani član

Pridružio se: 19-04-2007 00:52
Hej , hej , hej , pa stanite malo .
Sto nam treba da se svadjamo , dragi moji prijatelji . Pa zar nismo ovde da pokusamo pomoci nasim drugarima koji su zainteresovani za rad na platformama . Da sam znao kako ce ispasti nebi ovom svom prijatelju ni rekao da posjeti ovaj forum . Al`eto mi srbi smo nazalost uvijek spremni za svadjice , mada nije nista strasno .
Sto se tice pozicije mog prijatelja , ja vam ne mogu otkriti koja je , jer on to nece , ali da je visoka , visoka je .
Ja se nadam da ce ubrzo doci vrijeme kada ce ljudi sa nasih prostora moci puno lakse da dodju do ovakvih poslova , nego sto je to sada slucaj .
Puno srece svima vama i veliki pozdrav za sve iz Italije sa platforme Georg H. Galloway !!!
E da , da vam kazem , bas prije par dana na moju platformu je stigao elektricar ( Bugar ) koji se zove Popov Vladimir , eto Pope imas imenjaka , a mozda i prezimenjaka !
Sinisa , Brkic

Vrh

PostPoslato: 12-05-2007 14:25 
registrovani član

Apsolutno si u pravu! Ako se tvoj prijatelj uvredio, izvini mu se u moje ime, nije postojala nikakava zla namera. Kao sto sam rekao, Mislim da je bilo dosta ovoga, ko god hoce da cuje nesto vise o platformama, evo sad ima vise ljudi koji rade pa vam mogu izneti svoja iskustva.
Pitao sam za poziciju cisto zbog toga da saznam sta ko radi i kako, evo ja konkretno cu objasniti sta radim, mozda ce i jos neko hteti da napise nesto vise o svom poslu:
Radim kao ET (electronic technician). To je nova pozicija na ovoj platformi jer u glavnom ne postoje ET na jack-up platformama, u najvecem broju slucajeva salju ih na semi submersibles ili na drill ships.
Posao je u stvari odrzavanje, na platformi postoji maintenanca dept kojeg cine barge engineer, mechanic, electrician, ET, assistant elect, assistant mech i motorman. Radim na odrzavanju elektronike, automatike, racunara i svega ostalog kroz cega protice struja - nikad ne pravimo razliku da li je visoka ili niska struja (pa da se prepiremo da li ce raditi elektricar ili ET ili vec neko drugi), uglavnom radimo sve zajedno. Dobro za sve, uvek neko nesto novo nauci. Radim od 06:00 do 18:00 i imam slobodno do 06:00 sledeceg dana, s tim naravno sto mogu da me probude u bilo koje doba dana i noci ako treba nesto da se uradi. Posao se po svojoj prirodi ne razlikuje od onog u nekoj onshore fabrici bilo kakvog tipa - struja je struja svuda; jedino se razlikuju safety procedure koje su ovde na mestu. Mnogo se pridaje zastiti na radu; u stvari to je NAJBITNIJA stvar na bilo kojoj platformi i na to vam skrecu paznju na mnogobrojnim safety sastancima. Ni jedan posao se ne moze odraditi bez dozvole za rad koju potpisuje glavni na platformi (OIM) + osoba ciji je posao direktno vezan za opremu koja na kojoj treba nesto odraditi - pa ako se radi nesto na drill floor-u onda se trazi i potpis driller-a, ako radite nesto na main deck-u trazite potpis barge engineer-a. Mozda su ova pravila malo drugacija u nekim drugim firmama, ovde je tako.
Na samoj platformi postoje i drugi sadrzaji sem posla (hvala bogu!!!) - teretana, sala sa ogromnim TVom i DVD player-om gde ljudi mogu gledati TV program, filmove, slusati muziku itd. Kompjuteri u kancelarijama su nakaceni na internet i na internu mrezu kompanije, u svakoj sobi ima po jedan TV i negde DVD player. Sobe su uredne, ciste, postoji cleaning crew koji ciste prostorije, namesteju krevete, izbacuju djubre i vode racuna da sve to izglada kako treba. Uglavnom dve sobe dele kupatilo koje je takodje uredno, tus, topla voda itd.
Hrana je raznovrsna i u mnogome zavisi od mesta na zemljinoj kugli na kojem radite. Ovde kod nas catering crew su indijci, sto ne znaci da prave samo indijsku hranu - naprotiv, prave dosta vrste hrane jer moraju da zadovolje i Saudijce i Kanadjane, Britance, Indonezane, Filipince i izmedju ostalih Srbe!
Sto se tice odlaska na platformu i dolaska sa platforme, firma placa povratnu avionsku kartu Beograd - Bahrain, u Bahrainu ceka vozac koji nas pokupi i vozi u Saudi i hotel, koji takodje obezbedjuje firma. U hotelu se prespava ta noc i sutra u 05:00 dolazi vozac, kupi ljude i vozi na heliodrom. Helikopter u glavnom polece u 07:00 (ima vise helikoptera, za razlicita naftna polja) i na platformi sam oko 07:40.
RAdim 28 dana (prvi radni dan je cetvrtak; poslednji je sreda (nakon 4 nedelje), sutra (cetvrtak) se ceka helikopter i adios.

Gosn Sinisa, ako nije problem napisi i ti svoja iskustva sa platforme na kojoj radis, kakva je, koji tip, sta god hoces. Isto vazi i za tvog cenjenog kolegu, mislim da nije naveo ime.

Pozdrav.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 379 Posta ]  Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat