Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  1, 2  Sledeća
  Pogled za štampu

Univerzitet Singidunum
Autoru Poruka
PostPoslato: 08-07-2005 14:49 
registrovani član

Pridružio se: 08-07-2005 14:42
Nedavno sam upisao Fakultet za Finansijski menadzment i osiguranje u Subotici,u sklopu Univerziteta Singidunum.Mislim da sam napravio dobar izbor,zanima me sta vi mislite o Singidunumu,ima li mozda neko ko studira tamo?Sta uopste mislite o privatnim fakultetima,ja sam cuo da ce za par godina vecina fakulteta biti privatizovani? :)

Vrh

PostPoslato: 18-07-2005 23:36 
registrovani član

Pridružio se: 18-07-2005 23:09
U pravu si, napravio si prilicno dobar izbor. Ja studiram u Beogradu, upisao sam prosle godine smer za turisticki i hotelijerski menadzment, i veoma sam zadovoljan dosadasnjim tokom studija. Bez zavaravanja i foliranja, kriterijum pri ocenjivanju nije kao na drzavnim fakultetima, i to stoji. Medjutim, sto se tice kvaliteta studiranja i stecenog znanja, to je na nivou (naravno, samo od tebe zavisi koliko ces znanja pokupiti; shestice su rezervisane za razmazenu decu koja su upisala fax samo zato sto tata ima para). Ako te zanima nesto vise, samo reci.

P.S.
nemojte me pitati zasto studiram na privatnom fakultetu; za svoje pare mogu da studiram gde hocu! PoZz

Vrh

PostPoslato: 19-07-2005 15:01 
registrovani član

veruj mi da sam i ja tako cuo,to za razmazenu decu,koja dobijaju sestice ''samo tako'',samo zato sto su razmazeni tatini sinovi i cerke,koji ne znaju sta ce od para.krivo mi je,jer bas zbog toga svi misle da privatne fakultete upisuju samo ''losi ucenici'',i oni koji imaju toliko para,da ne znaju sta ce sa njima.Ja mislim kao i Ti,privatni faks sam upisao jer imam,hvala Bogu,para,tj.lepo zivim,a i zeljan sam kvalitetnog,i pre svega rada u manjim grupama,sto mi niko na drzavnom fakultetu ne moze garantovati.tamo se biju(bukvalno,kako mi je neko od drugova rekao)za mesto u amfiteatru,a ja to ne zelim.Ne zelim ovim da potcenjujem ili omalovazavam drzavne fakultete,cak naprotiv,samo zelim da kazem da trenutno kod nas,a bogami i u Svetu,privatni fakulteti drze primat.mozda ne toliko kod nas,ali drugde DA.
a i stvarno sam cuo da je ovaj nas ''Singidunum'' zaista prava stvar.Zanima me,eventualno,da li mogu i Ja u Subotici da ucestvujem na nekoj od vanskolskih aktivnosti(npr. mali fudbal)posto sam video na sajtu fakulteta da ima i toga.

Vrh

PostPoslato: 21-07-2005 15:41 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29-12-2004 11:38
Evo da se ukljucim u diskusiju,ja sam takodje novopeceni student Singidunuma,tacnije Poslovne informatike.Sto se tice tih vannastavnih aktivnosti to ces morati da vidis na fakultetu osim ako to u Subotici nije studiranje na daljinu (distance learning)...

Pozdrav
:)

Vrh

PostPoslato: 21-07-2005 16:09 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11-11-2004 11:24
Cao svima, a jel mozete da mi kazete koliko placate godinu na tom faxu ako nije tajna?

Hvala :)

Vrh

PostPoslato: 21-07-2005 20:50 
registrovani član

Pridružio se: 18-07-2005 23:09
Naravno da nije tajna. Godina kosta 1000 eura; 400 se placa pri upisu a ostalo u sest rata. U tu cenu su uracunate knjige, a sto se tice ostalih troskova, prijavu svakog ispita placas 400 din.

Vrh

PostPoslato: 22-07-2005 19:45 
registrovani član

Bogami meni nije 1000,vec 1200 eura.Za tih 200 eura viska taman kupim sebi mobilni telefon,jer sam ga izgubio na maturi :D
A to nemam pojma,da li je ''na daljinu'',znam da cu studirati u Subotici,a bas bi igrao fudbal za MOJ Univerzitet 8)
mada nije ni toliko bitno...

Vrh

PostPoslato: 17-11-2006 16:00 
registrovani član

Pridružio se: 17-11-2006 15:26
eee,ljudi..u sklopu singidunuma ima nekoliko fakulteta.mene interesuje akademija lepih umetnosti.znate li nesto o tome?

Vrh

PostPoslato: 22-11-2006 15:22 
registrovani član
Korisnikov avatar

Akademija lepih umetnosti nije vise u sklopu univerziteta Singidunum.

Vrh

PostPoslato: 22-11-2006 16:50 
aktivni član

Pridružio se: 11-04-2006 11:48
Vidi stvarno nije, a sto?

Vrh

PostPoslato: 22-11-2006 21:50 
registrovani član

Pridružio se: 17-11-2006 15:26
ivane reci,molim te, odakle ti ta informacija i zasto su se odvojili? ne znam kako to da shvatim-kao pozitivno ili negativno.mada sam primetila da na sajtu singidunuma nigde ne spominju akademiju lepih umetnosti.

Vrh

PostPoslato: 25-11-2006 12:45 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24-10-2006 17:24
vuki11 je napisao:
veruj mi da sam i ja tako cuo,to za razmazenu decu,koja dobijaju sestice ''samo tako'',samo zato sto su razmazeni tatini sinovi i cerke,koji ne znaju sta ce od para.krivo mi je,jer bas zbog toga svi misle da privatne fakultete upisuju samo ''losi ucenici'',i oni koji imaju toliko para,da ne znaju sta ce sa njima.Ja mislim kao i Ti,privatni faks sam upisao jer imam,hvala Bogu,para,tj.lepo zivim,a i zeljan sam kvalitetnog,i pre svega rada u manjim grupama,sto mi niko na drzavnom fakultetu ne moze garantovati.tamo se biju(bukvalno,kako mi je neko od drugova rekao)za mesto u amfiteatru,a ja to ne zelim.Ne zelim ovim da potcenjujem ili omalovazavam drzavne fakultete,cak naprotiv,samo zelim da kazem da trenutno kod nas,a bogami i u Svetu,privatni fakulteti drze primat.mozda ne toliko kod nas,ali drugde DA.
a i stvarno sam cuo da je ovaj nas ''Singidunum'' zaista prava stvar.Zanima me,eventualno,da li mogu i Ja u Subotici da ucestvujem na nekoj od vanskolskih aktivnosti(npr. mali fudbal)posto sam video na sajtu fakulteta da ima i toga.

uh, uh..... drzavni fakulteti rules!!!! salim se... ipak se drzavna diploma vise vrednuje.... definitivno

Vrh

PostPoslato: 27-11-2006 00:53 
registrovani član

Pridružio se: 26-11-2006 22:03
I ja sam student Singidunuma :)
Taènije, fakulteta za Poslovnu Informatiku, smer kompjuterska grafika i dizajn, 4 godina :)
Mogu vam reæi da sam globalno zadovoljna. Za 1000e koliko plaæam (novije generacije 1200e), stvarno imam super uslove. Dobre predavaèe, uèionice, kompjutere...Stvarno, svako ko se trudi, može mnogo da nauèi.
Iskreno, Singidunum je stvarno dobar izbor. Svima toplo preporuèujem ;)

Vrh

PostPoslato: 04-12-2006 18:34 
registrovani član
Korisnikov avatar

takodje studiram poslovnu informatiku (druga godina),a kako znam da Akademija lepih umetnosti vise nije u sklopu univerziteta,jednostavno jer se vise nigde ne spominje.Ni na sajtu ni na fakultetu nema vise oznake da pripada.E sad zasto su se odvojili to stvarno ne znam,isto tako se svojevremeno odvojio i fakultet za poslovno pravo....

Vrh

PostPoslato: 17-03-2007 18:49 
registrovani član

Pridružio se: 10-11-2006 11:10
Ja sam na drzavnom faxu i zanima me sta mislite o Singidunumu u odnosu na drzavni kada je u pitanju znacaj predavanja i posvecenost faxu u toku semestra.
Ekonomski fax nije prenaporan i zahtevan po pitanju razumevanja materije i posecivanja predavanja (makar bio pre Bolonje) i ostavlja vremena da se postignu i druge stvari. Kada su u pitanju neki ispiti, jako je pametno ici na predavanja pa spremiti ispit za 7-10 dana a ne sam ga spremati mesec dana na jedvite jade.
Kod drugih, predavanja su maltene gubljenje vremena, to treba sesti i uciti intenzivnije 2 nedelje pred ispit.
Medjutim, postoje i oni koji se teze prolaze ne zbog materije nego zbog obima, ali pre svega zbog nedostatka knjige iz koje se moze nauciti sve sto je potrebno. Onda i kad naucis moras da racunas na srecu. To su cuveni Bilansi :shock:, do skora bilo Pravo(sad postoji knjiga) i sl. Bez dobrih kontakata sa kolegama i informacija o proslim rokovima ne znam dal bi iko znao cega sve moze da bude na ovakvim ispitima.
Najvise ima onih prvih i drugih ispita, trecih oko 2 po godini.
Sve ovo zato sto bih htela da dam osnovu za poredjenje u odnosu na Singidunum. Pogotovo sam zainteresovana za smer Poslovna informatika - Graficki dizajn, pa bi bilo super da neko ko je vec iskusan tamo mi kaze ponesto o svakom predmetu . Da li onih trecih i kod vas?
Hvala svakome ko nadje vremena da odgovori, informacije su pola faxa ;)
Pozz

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat