Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
  Pogled za štampu

Re: Stipendije za ucenje nemackog jezika
Autoru Poruka
PostPoslato: 08-03-2011 11:02 
registrovani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05-04-2008 18:38
@Sara86, ja sam prosle godine dobila DAAD-ovu stipendiju za intenzivni kurs nemackog u Dizeldorfu... Trebali su rezultati konkursa da izadju sredinom aprila, ali posto nismo dobili nikakav mail, ja sam poslala mail DAAD-ovom informativnom centru u Beogradu, i oni smi mi rekli, da izgleda da sam dobila, ali su se dokumenta zagubila na putu iz Nemacke u Srbiju... (ajd da je obrnutno pa da poverujem:)) tako da sam zvanicnu potvrdu dobila tek 1.juna mailom a nekoliko dana kasnije i postom. Mozda zavisi to i od meseca kad ti pocinje kurs jer smo mi dobili za septembar (pa su verovatno ranije slali postu onima koji idu u julu/avgustu).
Srecno!

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 13-03-2011 15:58 
registrovani član

Pridružio se: 22-09-2006 11:40
@deadeja hvala ti mnogo na odgovoru! Ni ja ne verujem da su se zagubili na putu iz Nemacke ;) Nadam se da ce odgvor biti sto pre. Kakva su iskustva iz Dizeldorfa? Da li ti je to bila prva zelja? Koliko je potrebno jos novca uz stipendiju? Hvala mnogo, pozdrav

Vrh

PostPoslato: 13-03-2011 16:38 
registrovani član
Korisnikov avatar

@Sara86, nema na cemu... drago mi je ako mogu da ti pomognem sa nekim informacijama, kao sto su i meni pomogli.

Ako ti ne odgovore, pisi DAAD centru u BGD-u, oni imaju sigurno neke informacije (narocito ako si izabrala kurs u julu ili avgustu). Veoma ti je bitno da sto pre saznas da li si dobila ili ne, narocito zbog smestaja. Npr. mi kad smo saznali vec nije bilo dvokrevetnih soba, koje su i jeftinije a i nama su vise odgovarale jer smo i moja drugarica i ja dobile stipendiju, pa smo htele da budemo zajedno u sobi. Na kraju smo nasli smestaj preko nekih poznanika. Dizeldorf nam je bio prvi na listi, pa Manhajm pa Frajburg. Koje si ti gradove navela i u kom periodu? Verovatno si primetila da su cene kurseva skuplje tokom jula i avgusta, a jeftinije pre i posle tog perioda. Od toga zavisi koliko ce ti para ostati... Nama je stipendija pokrila smestaj, kurs, prevoz do Dizeldorfa i po Dizeldorfu i hranu. Pored toga mi smo dosta putovali, jer je i sam organizator kursa nudio neke ekskurzije (Amsterdam+Brisel) a bili smo i sami u nekim mestima koja su nam bila interesanta iz drugih razloga. Opet mozes ustedeti i na gradskom prevozu, npr. nama je trebalo oko 20-25min peske iz stana do lokacije gde se odrzavao kurs, pa smo odlucili da ne platimo 40e za tu mesecnu kartu nego da odemo negde za te pare... Sve u svemu, mislim da sam potrosila jos dodatnih 150-200evra... Racunaj da ti za svaki izlazak treba minimum 6-7evra (mi smo imali svakog cetvrtka organizovan Stammtisch gde su se okupljali svi polaznici kursa), pa smo imali Salsa-Abend, Kinoabend... Tokom jula i avgusta ima i vise dodatnih aktivnosti jer je tada i najveci broj polaznika... Sve u svemu, mi smo jako zadovoljne sa organizacijom kursa, i zao nam je sto se nismo prijavili za dvomesecne kurseve... ako te jos nesto zanima, ti slobodno pitaj. pozzz

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 14-03-2011 22:36 
registrovani član

Pridružio se: 14-03-2011 22:27
Ovako, ja sam konkurisala isto za intenzivni kurs, onaj termin jul/avgust. Slala sam mail DAAD-u u Beogradu, odgovorili su mi da se jos uvek ne zna ko je dobio stipendije, i da cemo biti pismeno obavesteni u aprilu. Jel neko mozda konkurisao za Marburg ili Minhen?

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 16-03-2011 21:51 
registrovani član

Pridružio se: 22-09-2006 11:40
@deadeja hvala ti mnogo, bas si me odusevila sto si se raspisala! Mnogo korisnih informacija :))) Ja i jos troje kolega smo konkurisali u terminu avgust/septembar, 1. zelja Berlin 2. Berlin :))) 3. Frankfurt. Na izbor je delom uticala i cena kursa, najjeftiniji su bili kursevi u organizaciji skola did (1000e) i Carl Duisburg (1200). Koliko se secam Dizeldorf je bio samo u ponudi Goethe instituta, koja inace nudi kurseve u najvise gradova, a ova skola je nudila daleko skuplje kurseve. Tako da smo otpisali sve te kurseve. Nisam primetila razlike u cenama kurseva u zavisnosti od perioda. Nisam znala da se moze konkurisati i na period od mesec dana? Koji ste nivo radili u skoli? Jeste propricale :))) ?

Da li je jeftinije iznajmiti stan sa nekim ili biti u hostelu?

Cula sam da su ljudi koji su odbijeni prosle godine, mail dobili vec u januaru. Da li znas nekog da je odbijen?

Hvala jos jednom ! Sve najbolje :)

Vrh

PostPoslato: 16-03-2011 22:23 
registrovani član
Korisnikov avatar

Mi smo verovali da nam je 2 meseca puno, pa smo se odlucili da idemo na mesec dana. Neko pravilo: A1 i A2 nivo dobijaju na dva meseca a svi ostali samo na mesec dana. Nas pet je konkurisalo, a nas 3 smo dobile (isti grad, isti period). Znaci dve devojke su bile ranije obavestene da nisu prosle, samo se ne secam kad su ih tacno obavestili (zakljucili smo da je to najverovatnije zbog toga sto su im dokumenta bila na engleskom). U Dizeldorfu smo nas dve upale na peti nivo (B 1.2) od 10. Naravno da se oslobodis i propricas, koliko-toliko, ali opet 1-2 meseca je malo. Hmmm, sto se tice smestaja, stvarno ne bih znala da ti kazem. Mi smo imali srece sa tim zbog poznanika.
Hmmm... uvek je navala na te velike gradove, ali secam se da kod dvomesecnih kurseva nema mnogo izbora.

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 21-03-2011 23:30 
registrovani član

Pridružio se: 15-02-2011 17:06
Ljudi, sta traze pod ovim ''Anschrift des nächsten Angehörigen'' u prijavi za Bayhost? :?

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 22-03-2011 10:34 
aktivni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14-04-2008 15:08
Adresu najblizeg rodjaka/staratelja. U slucaju da se nesto desi, kome da jave...

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 26-03-2011 13:46 
registrovani član

meni je juce stiglo pismo iz ambasade da nisam primljena :( jel se za bayhost postom salje samo cv i dokaz o polozenim ispitima? i da li da pisem cv i motivaciono na engleskom ili nemackom, imam A1 nivo?

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 26-03-2011 17:49 
registrovani član

Pridružio se: 26-02-2011 14:06
mozda je najbolje da pitas nekog da ti pomogne da napises na nemackom.. naravno, nikako da bude savrseno, bitno je da vide da si se potrudila ;-)
mada, koliko se meni cini, ta dokumenta njima treba da stignu do 1.aprila, tako da je najbolje da odmah u ponedeljak to posaljes (CV, ocene, i valjda nista vise?) pa mozda ti i prihvate. neka me ispravi neko ako gresim za datum stizanja dokumenata.
a na kom jeziku si pisala motivaciono za DAAD?

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 26-03-2011 20:11 
registrovani član

jeste do 1.aprila, kontala sam da pokusam, pa sta bude :/ za daad sam pisala na engleskom, ali bilo je naglaseno da nizi nivoi ne treba na nemackom da pisu.. a ovo motivaciono za bayhost treba da ima preko 2000karaktera, malo mi to puno da pisem sama :)

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 26-03-2011 20:42 
registrovani član

Pridružio se: 26-02-2011 14:06
stvarno ne znam sta je na kraju relevantno za dobijanje daad stipendije..
izgleda da su ove godine tek sad poceli sa odgovranjem, za razliku od prethodnih godina kada je to bilo dosta ranije. ko zna kada ce onda javiti onima sto su dobili. :?
u svakom slucaju pokusaj i sa bayhostom ;-)

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 26-03-2011 21:14 
registrovani član

ja sam bila ubedjena da cu dobiti daad, samo sto nisam pocela da se pakujem vec :) napisali su mi u odgovoru da je bilo jako puno prijava ove godine, pa su bili strozi sa kriterijumima, tako nekako... sad cu da pokusam da sklopim nesto na nemackom za bayhost, ako ne uspem saljem ovo motivaciono od daad. hvala na pomoci :)

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 26-03-2011 22:05 
registrovani član

Pridružio se: 05-12-2009 09:56
Ali mozda je ovo ipak odgovor iz Bona, ali je islo preko nase ambasade :?: Jer sam i ja pre jedno mesec dana pitala nas info centar da li se zna nesto o rezultatima i rekli su da ce se znati u aprilu, kad posalju iz Bona... Tako da se sve nadam da ce odgovori ipak stici uskoro :roll:
Btw znam za jos par slucajeva kojima je pre par dana stiglo da su odbijeni :?

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 27-03-2011 12:22 
aktivni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28-08-2005 14:28
barca je napisao:
meni je juce stiglo pismo iz ambasade da nisam primljena :( jel se za bayhost postom salje samo cv i dokaz o polozenim ispitima? i da li da pisem cv i motivaciono na engleskom ili nemackom, imam A1 nivo?

Ako ti je nivo znanja nemackog A1, tada motivaciono obavezno pisi na engleskom. Sa A1 ne mozes da napises kvalitetno motivaciono pismo na nemackom, sto ce znaciti da ti je neko pomogao ili napisao umesto tebe, a to te automatski diskvalifikuje. Postom do 1. aprila moras da im posaljes propratnu dokumentaciju:
-CV (Europass)
-Uverenje da si student i spisak polozenih ispita (moze i fotokopija indeksa, ne mora da se prevodi)
-Uverenje o obavljenoj praksi
-Uverenje o znanju nemackog jezika
Mislim da je to sve, proveri na sajtu sta jos treba od propratne dokumentacije (pise u onom pdf dokumentu, informacije o prijavi za stipendiju). Pored ovoga, posalji im i propratno pismo.

Nemoj da te brine sto su te odbili za DAAD. Ja sam iste godine odbijen za DAAD i primljen za BAYHOST. Ne znam koji su kriterijumi, da li je mozda samo veca konkurencija (DAAD je za ceo svet valjda, a BAYHOST za srednju, istocnu i jugoistocnu Evropu). Uglavnom, sto se tice Bavarske, u pitanju su isti univerziteti i isti kursevi. Cak je u mom "razredu" bilo stipendista DAAD :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat