Sva vremena su u UTC + 1 sat

Pravila foruma

VAŽNO OBAVEŠTENJE: DISKUSIJE INFOSTUDA SU ZAKLJUČANE
Pročitajte više:

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  1, 2  Sledeća
  Pogled za štampu

Ponuda za posao u Holandiji
Autoru Poruka
PostPoslato: 10-07-2007 21:04 
registrovani član

Pridružio se: 01-12-2005 14:22
Ovih dana sam od jedne holandske firme dobio ponudu za posao. Naime prosao sam par intervijua sa gospodinom koji je direktor te firme i koji mi je nakon toga poslao poslovnu ponudu.

Ukratko ponuda je sledeca i vezana je za ugovor od dve godine.

U okviru prvog perioda koji traje 3 meseca (u ovom periodu bih uglavnom bio na obukama) primao bih 2000 eura bruto All in + car allowance.

U okviru drugog perioda koji traje 9 meseci (u ovom periodu bio bih Junior Consultant) primao bih 2250 eura bruto + car allowance.

U okviru treceg perioda koji traje 12 mesece (u ovom periodu bio bih Mid level Consultant) primao bih 3000 eura bruto + car allowance.

Ono sto mene ovde interesuje da li je ovo dovoljno za koliko toliko normalan zivot.
Takodje kada se kaze 2000 eura bruto ili 2250 eura bruto, koje su takse ukljucene tu tj. koliko mi ostaje neto prihoda.
Poslednja stvar koja bi me zanimala su neki troskovi zivota,npr.koliko kosta rentiranje garsonjere (inace grad u kojem se nalazi firma zove se OSS i ima oko 80.000 stanovnika),koliko su troskovi hran.
Inace posao je u IT bransi, ja trenutno imam 24 godina i 15 meseci iskustva(da li ponuda odgovara mojoj poziciji).

Hvala Unapred

Vrh

PostPoslato: 03-08-2007 11:18 
registrovani član

Pridružio se: 03-08-2007 10:59
cao.stvari stoje ovako:Ako bi ti primao 2000 eura(bruto) mesecno
onada bi to islo ovako:2000 minus porez 31%=1380.to ti ispada oko
12,5 eura bruto po satu.
znaci na ruke dobivas 1380 netto ako je plata 2000 brutto.
Moras da placas zdravstveno osiguranje:mesecno oko 150 eura.
Stan je (zavisi od velicine)minimalno 250 eura.
Pa jos na to naravno troskovi(struje vode i plina)
stanarina ukupno oko 400-500 eura mesecno.
1380 -plata
150-zdravstveno
250-stan(bez plina,vode i struje)
Ako radis na kratko odredjeno vreme onada mozes da iznajmis sobu>
Cene soba se krecu(privatno)od oko 200 do 500 eura mesecno sa
strujom,vodom i plinom.
zavisi sta hoces?
Ako ti firma daje svoj auto i ako ti taj auto koristis i za vlastite potrebe
onda ti firma odbija na taj auto 250 eura mesecno(zavisi od ugovora i dogovora)
Druga stvar je da sa EX-YU vozackom mozes da vozis samo 6.meseci u holandiji(ukoliko nemas stalni ili boravak preko 5 godina)
2000 eura bruto na mesec je jedna od jacih plata u holandiji.
eto toliko,ako imas jos nekih pitanja pisi na sascha_andjy@live.nl
pozdrav

Vrh

PostPoslato: 23-08-2007 08:19 
registrovani član

Pridružio se: 14-11-2006 11:03
alexndar ti je super rekao...zivot u nl je skup sto se tice iznajmljivnja stana,placanja rezija kao i raznih vrsta ostiguranja i poreza ,parkinga.Inace u NL placas parkting kad ides i u bolnicu.sto se tice hrane ,odece i sl to je dosta povoljnije u odnosu na Srbiju....imas varijantu socijlanih stanova koji su nesto jeftiniji.
Ovde nije ni tako jednostavno dobiti stan jer ipak ima 17milona stanovnika.mOzda da pitas poslodavca da ti za pocetak pomogne oko stana.
Plata koju ti nudi je dobra cak odlicna za pocetak.
Ali kada dodjes ovde i uhodas se...na konju si.
Svako dobro.

Vrh

PostPoslato: 06-09-2007 01:24 
registrovani član

Pridružio se: 26-08-2007 01:33
holandija je raj 8)
moze lepo da se zivi i iznajmljivanje stanova je mnogo jeftinije nego u ostatku evrope

Vrh

PostPoslato: 10-09-2007 13:53 
registrovani član

Pa sad bas da je raj i nije ...meni bas i nije lako.zemlja je sva u kocki,sa tipicnom arhitekturom gde je sve braon boje,uz to dodati i vreme i cenjenicu da je ove godine bilo leto samo u aprilu koje je trajalo dve nedelje...znaci uvek je sivo i tmurno..jednom recju veoma depresivna.
Izuzetak je deo Holandije uz granicu sa nemackom.
Na to sve dodaj ...(ja sam u Roterdamu )gomilu ovih Antilijanaca,Surinamca ,Turaka, Marokanaca...na sve strane mirisu njihovi zacini....
Mi smo ljudi drugacijeg temperametnta,mentaliteta ...da ne nabrajam vise.
Za porodican zivot i recimo dvoje dece veoma je tesko opstati sa jednom platom...
Problem je taj sto nasi ljudi iz Srbije misle da je ovde raj...e,pa nije bio je pre 30 godina....sada je druga prica jer se sve polako menja.

Vrh

PostPoslato: 10-09-2007 23:29 
registrovani član

Pridružio se: 26-11-2006 22:03
Verujem u to što pričaš, čula sam od još nekih ljudi isto. Ulazak u EU nekako degradira sve te zemlje, a trebalo je da bude suprotno.
Koliko ti je vremena trebalo da savladaš jezik? I na koji način?
Ja sam imala prilike da ga čujem par puta, i nekako mi baš rogobatno zvuči, kao kombinacija nemačkog i engleskog.
Kako holandjani govore engleski? I kako prihvataju strance?

Vrh

PostPoslato: 11-09-2007 13:48 
registrovani član

Ja sam u fazi savladavanja jezika...treba ti dosta,ali to sve zavisi od tebe koliko si nadarena i vredna da radis na njemu.
Svi pricaju engleski zaista od studenta..do baka.Holandjani su inace poliglote moj decko govori 5 jezika na primer....
MOgu ovako iskreno da ti kazem da ako imas vremena probas da vec u Srbiji nesto radis na jeziku.Imas Rosseta Stone program skini ga neta i uci...polakko bar osnovne stvari..jer vole oni kada se trudis to cene i pomocice ti uvek.Jezik je grozan imas ono h kao kada hoces da pljunes,a pored toga oni brzo pricaju.
Ne brini se
Gledaj sto se tice prihvatanja stranaca prihvataju ih zaista...ako si normalan,pristojan ,radis....uvek ces biti prihvacen...njima je dosta ove socijle koje se nakotilo ko gamadi da izvines.
Uglavnom kada dodjes videces i sama ...
OVa zemlja ima dosta mana,ali i prednosti...tipa nikoga ne zanima sta radis,mozes da se skines u gace i hodas to je tvoja privatna stvar....mogla bih toliko toga da ti napisem ,ali mislim da sam mozda dosadna.

Vrh

PostPoslato: 11-09-2007 15:03 
registrovani član

Pridružio se: 26-11-2006 22:03
Nisi dosadna, slobodno piši sve što želiš, verujem da je i drugima koje interesuje Holandija zanimljivo da čuju informacije iz prve ruke ;)

Vrh

PostPoslato: 11-09-2007 19:19 
registrovani član

Apsolutno se slazem za jezik.
Meni je firma platila casove u srbiji kako bih sto bolje pripremljen otisao u NL i mogu ti reci da je moj prvi utisak da je jezik za nas prilicno tezak. Neka kombinacija izmedju engleskog i nemackog , ukoliko ova dva jezika znate mnogo je lakse.
Jednostavno da bi ste govorili holandski jezik morace te da ulozite prilicno zivaca, truda i vremena (pogotovo za ono grleno njihovo h).

Vrh

PostPoslato: 11-09-2007 20:20 
registrovani član

Zaboravih da ovo navedem u prethodnom postu, gagamala je navela Rosseta Stone kao dobru osnovu za pocetak sem ovoga postoje jos par dobrih sajtova gde bih posebno izdvojio http://www.dutchgrammar.com i http://demo.acapela-group.com (jako dobar sajt unesete rec i dobijete audio fajl sa izgovorom te reci).

Vrh

Re: Ponuda za posao u Holandiji
PostPoslato: 01-10-2008 10:46 
registrovani član

Pridružio se: 01-10-2008 10:29
Kao prvo sto se tice holandije.U holandiji se niko nije obogatio od stranaca....Da nemislis da ces se u holandiji ovajditi :).Mozes da radis i da fino zivis to da...ali nesto vise ne.Znaci skromno...Jer kako god okrenes uzece ti sve sto zaradis..A drugo je da moras dobro znaci ne jednom nego jedno 20 puta da procitas ugovor ti,pa onda da das nekom drugom da procita i to neko sa dobrim iskustvom da dobro prouci njihov ugovor o radu.Moze da prica ko sta hoce ali u tome su bezprekorni.Znaci da te zeznu na lep nacin u tome su prvaci.I nikad nemoj da mislis da su glupi...UUU veoma su inteligentni ako su u pitanju pare.I nikad nemoj da mislis jao kako ti cine uslugu,zapamti da samo ti njima cinis uslugu.Drugo je da pre nego sto potpises ugovor sam trazis neke uslove kao sto je stanovanje i tako dalje.Jer ako ne pitas neces dobiti.Oni se neopterecuju okoo tebe nista.Znaci da umires a da im to nekazes nece primetiti.
Sto se tice stanovanja u zavisnosti gde,naprimer u amsterdamu nemozes sobu naci ispod 500 eura a garsonjere su od 1000 eura ,stan o tome da nepricamo,u ostalim gradovima je jeftinije.Ali jedino je u Amsterdamu DOBRO :) ako treba neki prevodi i pomoc slobodno se javi......pozdrav

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 29-10-2008 02:00 
registrovani član

Pridružio se: 17-06-2008 16:47
ako nije tajnda da li mozes da mi posaljes link te firme u kojoj si dobio ponudu?!!
zavrsavam gradjevinski fakultet smer materijali i konstrukcije pa me interesuje da li postoji sansa za odlazak u hol.
unapred hvala

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 06-01-2009 01:18 
registrovani član

Pridružio se: 06-01-2009 01:06
interesuje me da li neko zna najbolje linkove za trazenje posla u holandiji za arhitekte
hvala unapred

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 09-01-2009 22:14 
registrovani član

Pridružio se: 09-01-2009 20:39
Moze li mi neko reci koji su poslovi u Holandiji naj trazeniji? I da li je tacno da se dosta traze "gradjevinski inzenjeri za hidrotehniku"??? :? Sta god... Hvala puno!!!

Vrh
 Profil Email  

PostPoslato: 12-01-2009 08:48 
moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09-02-2005 19:52
alx108 je napisao:
interesuje me da li neko zna najbolje linkove za trazenje posla u holandiji za arhitekte
hvala unapred

Postoji veliki broj veb sajtova za traženje poslova u Holandiji...najjednostavnije je početi preo Google-a kroz ključne reči "job Netherlands"...

Vrh
 Profil Email  

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat